Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Seniorze nie daj się oszukać! Katowice już działają!

  • Dodano: 2019-05-23 09:45

Miasto Katowice we współpracy z katowicką Policją kontynuuje wielką akcję dotyczącą bezpieczeństwa katowickich Seniorów, polegającą na oplakatowaniu naszego miasta oraz wręczaniu zakładek do książek.


Tutejszy Urząd po raz kolejny sfinansował wykonanie specjalnych plakatów w formie naklejek odpornych na różne warunki atmosferyczne oraz zakładek do książek. Naklejki te zostaną umieszczone na drzwiach budynków mieszkalnych i będą ostrzegały przed oszustami.

Angażując wszystkich mieszkańców Katowic, chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów!


W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna "Seniorze, nie daj się oszukać!".

W ramach tego przedsięwzięcia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach rozpoczęli największą w historii naszego miasta kampania plakatową dotyczącą bezpieczeństwa osób starszych. Ma ona na celu ostrzeżenie seniorów przed oszustami.

Akcja polega na oplakatowianiu drzwi budynków plakatami–naklejkami. Zawierają one ostrzeżenie seniorów o działających przez telefon oszustach podszywających się pod krewnych oraz policjantów.

Druki są przygotowane w formie specjalnych naklejek, które są odporne na różne warunki atmosferyczne. Tym sposobem nie straszny im deszcz, śnieg czy upalne słońce. 

Działania te mają za zadanie zaangażować jak największą liczbę mieszkańców Katowic do prowadzenia rozmów ze swoimi bliskimi seniorami oraz z sąsiadami. W rezultacie ma to przestrzec ich przed oszustami. Wspólnie z mieszkańcami Katowic chcemy powstrzymać falę przestępstw wobec seniorów. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.