Wiadomości z Katowic

Sezon na jabłka

  • Dodano: 2016-07-19 10:00

Zapraszamy na kolejny pokaz Klubu Filmowego Ambasada. Odbędzie się on 26 lipca o 18.30, w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej.

Mamy lato pełną parą i sezon urlopowy w pełni. Klub Filmowy Ambasada nie przestaje jednak dostarczać dobrej jakości kina i pełnych emocji dyskusji. Już 26 lipca odbędzie się seans „Jabłek Adama” w reżyserii Andersa Thomasa Jensena, a prelekcję do filmu wygłosi Paweł Świerczek – filmoznawca, dziennikarz i programer festiwalu Ars Independent.


Adam (Urlich Thomsen) jest neonazistą, który właśnie został warunkowo zwolniony z więzienia i trafia do wiejskiej parafii, gdzie ma zostać poddany procesowi resocjalizacji. Pod opieką pastora Ivana (Mads Mikkelsen) mieszkają tam również były tenisista Gunnar (Nicolas Bro), mający problemy z alkoholem i prawem oraz napadający na stacje benzynowe arabski imigrant Khalid (Ali Kazim). Jest też Sarah (Paprika Steen) - dziewczyna w ciąży, która boi się, że urodzi niepełnosprawne dziecko.


Rozgrywka umysłów, którą prowadzą Adam i Ivan staje się podstawą czarnej komedii, pełnej surrealistycznego humoru. Jednocześnie film Andersa Thomasa Jensena to nasycona odwołaniami do „Księgi Hioba” przypowieść o odwiecznej walce dobra ze złem. Niczego jednak nie można traktować tu na poważnie.


Bilety do nabycia w kasie Kina Kosmos. Cena: 8/10 zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.