Wiadomości z Katowic

Skład tegorocznego Rawa Blues Festival w komplecie!

  • Dodano: 2022-06-22 11:00

Pora na odkrycie ostatnich kart 40 edycji festiwalu Rawa Blues i ogłoszenie dwunastki wykonawców, którzy 8 października zagrają w katowickim „Spodku”. Zostali oni wybrani przez Radę Artystyczną Festiwalu spośród nadesłanych zgłoszeń. Zagranicznymi gwiazdami imprezy będą: laureatka nagrody Grammy, obdarzona charakterystyczną barwą głosu wokalistka  Macy Gray oraz znakomici gitarzyści - Eric Gales i Mike Zito. Tylko do końca czerwca bilety na festiwal można kupować w promocyjnych cenach.

Kto wystąpi na scenie?

Decyzją Rady Artystycznej, na Dużej Scenie wystąpią: łączący bluesowe dźwięki ze śląską gwarą Familok, zarażająca funkowo - jazzową energią formacja Lublin Street Band oraz gitarzysta i wokalista Tony Bigmouth Pearson - zwycięzca słowackiej części International Blues Challenge sprzed czterech lat.  Do składu Dużej Sceny dołączy jeszcze laureat Małej Sceny, na której zaprezentują się w tym roku: Adam Zalewski Trio, Arek Zawiliński, BR Band, Black Pin Blues, Cacana Mania, Coffee Experiment, Diapositive, Kłusem z Bluesem oraz Piotr Krakowski. 

Bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane materiały, które - jak co roku - napłynęły z różnych zakątków świata. Było z czego wybierać, co cieszy, bo przecież blues nie należy do głównego nurtu. Wykonawcy wybrani w głosowaniu prezentują różne oblicza bluesa: od tradycyjnego, akustycznego grania, po energetyczne, bluesrockowe klimaty. Zapraszam 8 października do katowickiego „Spodka”. Warto być z nami od rana do samego końca festiwalu - mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawy Blues.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz „Spodka”, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem.  

Podczas 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy. Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama. 

W tym roku na Rawie Blues - oprócz wspomnianych wcześniej artystów - zagrają także: Irek Dudek Big Band, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Magda Magic Piskorczyk oraz Free Blues Band. Bilety na Festiwal są dostępne w sieci Ticketmaster.

Skład tegorocznego Rawa Blues Festival w komplecie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również