Wiadomości z Katowic

Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych - bezpłatne linie autobusowe

  • Dodano: 2019-04-19 09:15, aktualizacja: 2019-04-19 10:30

W Wielkanoc (21 kwietnia) o godz. 10.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe w Europie Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce i miasta Górnośląsko - Zagłebiowskiej Metropolii.

W dotarciu na wydarzenie pomogą specjalne bezpłatne linie autobusowe

Idea organizacji wielkanocnego śniadania dla samotnych wyrosła z organizowanych od wielu lat przez fundację Wolne Miejsce, miasta Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Mysłowice, Wigilii dla Samotnych. Ten rok dla współpracy wszystkich stron staje się jednak przełomowy, by zamiast organizacji coraz to większej ilości pomniejszych wydarzeń w poszczególnych miastach, ich gospodarze wraz zarządem fundacji postanowili zorganizować jedno, wspólne wydarzenie, kierowane solidarnie do wszystkich samotnych osób, które są w stanie dotrzeć do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego 21 kwietnia na godz. 10.00.

W dotarciu na uroczyste śniadanie pomogą na pewno bezpłatne linie autobusowe utworzone specjalne na te okoliczność przez Zarząd Transportu Metropolitalnego GZM.

W trakcie konferencji wszystkie zabierające w niej głos osoby potwierdziły między innymi, jak ważny jest fakt nawiązania współpracy społecznej ponad granicami administracyjnymi miast członkowskich Metropolii oraz jak bardzo istotne jest to, że dzięki takim wydarzeniom możemy się zatrzymać w pędzącym świecie i podarować sobie odrobinę życzliwości, czy też otworzyć się, na szczerą rozmowę z nieznaną osobą, dla której nasza uważność i obecność już może stanowić prezent świąteczny.

Finalnym punktem konferencji była prezentacja oficjalnego rozkładu jazdy specjalnych linii autobusowych, których trasy zostały zaplanowane tak, by każdy mieszkaniec miast partnerujących wydarzeniu mógł bezpiecznie i bezpłatnie dotrzeć na śniadanie oraz z niego wrócić.

Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów na poniższym zdjęciu i TUTAJ w dużej rozdzielczości.

Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych - bezpłatne linie autobusowe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również