Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Targi Książki ruszyły! [FILM]

  • Dodano: 2017-11-10 15:15, aktualizacja: 2017-12-04 11:56

Byliśmy na miejscu kwadrans po otwarciu bram. Jest dobrze, nawet bardzo. W środku już było kilkaset osób, nie licząc tych, którzy wybrali się na dużą imprezę branżową organizowaną tuż za rogiem.

Zachodziła obawa, że tegoroczna edycja może się okazać lekkim niewypałem, bo w hali obok odbywają się właśnie inne targi, związane m. in. z  jachtingiem i sportami wodnymi. Czyżby powtórka z tego, co zgotowało nam niegdyś ExpoSilesia? Na szczęście nie.


Faktem jest, że spora część porannego tłumu stanowili uczniowie, którzy tłumnie pojawili się w MCK, jednak osób w wieku po-szkolnym było sporo, a dochodzili kolejni. Sporą uwagą cieszyły się stanowiska komiksowe, wydarzenia na scenie oraz wymiana organizowana przez Śląskich Blogerów Książkowych.


Na oko, do godziny jedenastej przez targowe miasteczko przewinęło się już około tysiąca osób. Dużo? W porównaniu z Krakowem czy stolicą wypadamy blado, ale pamiętajmy, że piątek to dzień roboczy, a katowicka impreza dalej pozostaje w tyle za krajową czołówką, mimo iż pojawiają się coraz znamienitsi pisarze i artyści.


W MCK rozgościli się też tacy wydawcy jak:  Rebis, Noir Sur Blanc, Krytyka Polityczna, Albatros czy GW Foksal i Karakter. Jest w czym wybierać, kogo spotkać i co zobaczyć. Jest szansa, że tegoroczna edycja pobije poprzednią. Oby tak było.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.