Wiadomości z Katowic

VI Noe Festiwal w MCK - festiwal wina w Katowicach przyciągnął setki osób [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-04-15 10:15

W piątek i sobotę Katowice rozgrzewał Silesia Beer Fest, w niedzielę królowało wino. Byliśmy na Noe Festiwal w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie ponad tysiąc osób poznawało bogactwo świata win. Tłumy, wino, taniec i... wspaniałe doznania.

Z roku na rok Noe Festiwal przyciąga więcej osób


Kolejny raz na Noe Festiwal frekwencja wyniosła ponad tysiąc osób (nasze szacunki), co świadczy o randze tego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, iż rośnie w Polsce spożycie i świadomość w kwestii jakościowej win, co z pewnością przekłada się na zainteresowanie podobnymi wydarzeniami. Festiwale, sklepy specjalistyczne (w samych Katowicach jest ich kilka), winnice rozwijają się coraz szybciej zapewniając postęp i różnorodność. 

Niezwykły świat wina


Na festiwalu goście mieli okazję zapoznać się z zawartością kilkuset butelek, zarówno od polskich (np. Winnica Turnau czy Saint Vincent), jak i zagranicznych producentów. W tym roku tematem przewodnim była Austria, więc pojawiło się także wielu wystawców z tego środkowoeuropejskiego kraju. Już wiemy, że rok też się wybieramy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również