Wiadomości z Katowic

VI Noe Festiwal w MCK - festiwal wina w Katowicach przyciągnął setki osób [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-04-15 10:15

W piątek i sobotę Katowice rozgrzewał Silesia Beer Fest, w niedzielę królowało wino. Byliśmy na Noe Festiwal w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie ponad tysiąc osób poznawało bogactwo świata win. Tłumy, wino, taniec i... wspaniałe doznania.

Z roku na rok Noe Festiwal przyciąga więcej osób


Kolejny raz na Noe Festiwal frekwencja wyniosła ponad tysiąc osób (nasze szacunki), co świadczy o randze tego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, iż rośnie w Polsce spożycie i świadomość w kwestii jakościowej win, co z pewnością przekłada się na zainteresowanie podobnymi wydarzeniami. Festiwale, sklepy specjalistyczne (w samych Katowicach jest ich kilka), winnice rozwijają się coraz szybciej zapewniając postęp i różnorodność. 

Niezwykły świat wina


Na festiwalu goście mieli okazję zapoznać się z zawartością kilkuset butelek, zarówno od polskich (np. Winnica Turnau czy Saint Vincent), jak i zagranicznych producentów. W tym roku tematem przewodnim była Austria, więc pojawiło się także wielu wystawców z tego środkowoeuropejskiego kraju. Już wiemy, że rok też się wybieramy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.