Wiadomości z Katowic

W Katowicach powstał nowy mural!

  • Dodano: 2021-01-07 07:00, aktualizacja: 2021-01-06 18:57

Na ścianie budynku przy ul. Kordeckiego 2a powstał mural nawiązujący swoim przesłaniem do Światowego Forum Miejskiego, którego Katowice będą gospodarzem w 2022 r.

Co przedstawia mural?

Obraz przedstawia człowieka żyjącego w zgodzie z naturą, w centrum ekosystemu, osadzonego w donicy, którego jest integralną częścią. Czerpie z jego zasobów, jednakże są one ograniczone, potrzebną więc energię pobiera ze źródeł odnawialnych.

W ten sposób autor projektu, Raspazjan, mieszkający w naszym mieście i znany również z innych murali, odnosi swój pomysł do 17 celów zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza do celów, które mówią o nadmiernej konsumpcji, ochronie klimatu oraz o życiu na lądzie i pod wodą. Prezentowany temat zainspirował artystę do użycia specjalnej farby fotokatalitycznej, która posiada szczególną właściwość oczyszczającą powietrze z mocą, z jaką oczyszczałby je las o identycznej powierzchni jak mural.

UM Katowice zachęca do odwiedzenia strony: wuf11.katowice.eu, na której są dostępne krótkie filmiki opowiadające o największych problemach współczesnego świata dotyczących wspomnianych wyżej celów zrównoważonego rozwoju. 

W Katowicach powstał nowy mural!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • lewak

    przypomina mi potomka ameryki tj.indian dzis zyja w rezerwatach europejczycy im taki los zgotowali......

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.