Wiadomości z Katowic

W Katowicach przybędzie ścieżek rowerowych!

  • Dodano: 2023-01-26 12:30

Prezydent Katowic Marcin Krupa podsumował w swoich mediach społecznościowych ostatni sezon rowerowy. Przez to, że katowiczanie bardzo polubili jazdę na dwóch kółkach, w mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe. PKM szykuje się również do uruchomienia procedury przetargowej, w ramach której zostanie wyłoniony nowy operator rowerów miejskich.

Podsumowanie sezonu

Rowery miejskie pojawiły się w Katowicach w 2015 roku – wówczas w całym mieście były tylko 3 stacje z jednośladami. Prezydent miasta poinformował, że ostatni sezon rowerowy zakończył się ze 125 działającymi  punktami, które obsługują ponad 1000 rowerów.

- Bardzo cieszy to, że po pandemii katowiczanie wrócili na miejskie rowery i w zeszłym roku wypożyczyli je ponad 200 tys. razy. Przybyło także 15,5 tys. osób, które zarejestrowały się w systemie. W rekordowe niedziele 5 i 12 czerwca odnotowano po ponad 2 tys. wypożyczeń – czytamy w poście prezydenta Marcina Krupy.

Jeden katowiczanin szczególnie polubił miejskie rowery – jak podaje prezydent, w minionym sezonie wypożyczał miejskie jednoślady aż 487 razy, zaś najczęściej wypożyczany rower był w użytku 492 razy. 

Nowe możliwości dla rowerzystów

Podsumowanie pokazuje, że katowiczanie pokochali jazdę na rowerze – z tego powodu miasto postanowiło jeszcze bardziej zainwestować i zwiększyć infrastrukturę przeznaczoną właśnie dla jednośladów. Nowa ścieżka rowerowa ma powstać przy okazji rozbudowy ulicy Hallera – oferty złożyło już 3 wykonawców.

- Jeśli analiza dokumentów zakończy się wyborem i podpisaniem przez obie strony umowy, to roboty budowlane powinny rozpocząć się w II kwartale tego roku – informuje prezydent miasta.

Dziś zaś rozpoczęto budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Gospodarczej. 2 ścieżki są już właściwie gotowe – Katowickie Inwestycje rozpoczynają odbiory ścieżki dla rowerów wzdłuż ulicy Pułaskiego, na odcinku od Szeptyckiego do Sikorskiego oraz ciągu pieszo-rowerowego przy rondzie im. gen. Ziętka, który jest już dostępny dla mieszkańców.

Marcin Krupa poinformował także, że PKM przygotowuje procedurę przetargową w celu wyłonienia firmy dostarczającej oraz obsługującej rowery.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również