Wiadomości z Katowic

X Parkowe Hercklekoty za nami! [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-02-11 13:30, aktualizacja: 2024-02-12 13:06

Za nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Parkowych Hercklekotów. Kilkuset uczestników wzięło udział w zawodach - mamy zdjęcia!

Jubileuszowa odsłona Parkowych Hercklekotów za nami

Pojawiliśmy się na starcie biegu na dystansie 10 km (o godzinie 12 ruszały zawody na dwa razy mniejszym). Kilkaset osób wyruszyło na alejki katowickiego Parku Leśnego w Dolinie Trzech Stawów, by wspólnie świętować kolejną edycję tych pozytywnie zakręconych, "walentynkowych" zawodów sportowych. Z wysiłku i ekscytacji nie jednej osobie pewnie serce mocniej zabiło. 

X Parkowe Hercklekoty to także pierwszy bieg wchodzący w skład cyklu Grand Prix MK team 2024. 

WYNIKI znajdziecie TUTAJ

X Parkowe Hercklekoty - sport, zabawa i ekologia

W tym roku organizatorzy po raz kolejny postawili też na promowanie ekologii i recyklingu. Konkretnie - recykling puszek. 

X Parkowe Hercklekoty w Katowicach biorą udział w projekcie „Sport dla wszystkich i środowiska” dla wydarzeń sportowych, które promują recykling aluminiowych puszek po napojach. Dzięki temu uczestnicy naszego wydarzenia otrzymają bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek #KażdaPuszkaCenna. Napoje dostarczyła Fundacja Recal - czytamy na stronie organizatora. 

Parkowe Hercklekoty organizowane są od 2014 roku, pierwsze edycje odbywały się w Parku Śląskim. My z okazji jubileuszu życzymy dalszych sukcesów i list startowych zawsze pękających w szwach!
 

X Parkowe Hercklekoty za nami! [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również