Wiadomości z Katowic

Za nami wielkanocna edycja parkrunu. Uczestnicy wsparli katowickie schronisko

  • Dodano: 2024-04-02 15:30

W parkrunie, który odbył się w Wielką Sobotę, wzięło udział 149 dorosłych uczestników oraz kilkadziesiąt dzieciaków. Uczestnikom wydarzenia czas umilały animatorki przebrane za wielkanocnego zajączka oraz kurczaczka. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Wielkanocny parkrun 2024 w Parku Kościuszki

W sobotę 30 marca w katowickim Parku Kościuszki odbyła się impreza biegowa znana pod nazwą parkrun, która tym razem została połączona z akcją charytatywną. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób. Dorośli uczestnicy standardowo pokonali trasę o długości 5 kilometrów, a najmłodsi biegacze wzięli udział w rozgrzewce i biegu wokół ronda kwiatowego. Nie zabrakło miłośników biegania, którym towarzyszyli czworonożni przyjaciele, oraz aktywnych rodziców, którzy trasę przebyli wraz z wózkiem biegowym i znajdującym się w nim maleństwem. Wydarzenie zostało urozmaicone dzięki wizycie animatorek przebranych za postacie kojarzące się z Wielkanocą.

Podczas wielkanocnej edycji parkrunu biegacze wsparli Schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Katowicach, organizując zbiórkę karmy dla jego podopiecznych.

Parkrun Katowice

Parkrun Katowice to imprezy biegowe odbywające się w Parku im. Tadeusza Kościuszki w każdą sobotę o godzinie 9:00 przez cały rok. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zaawansowani biegacze, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej. Uczestnicy wydarzenia za każdym razem muszą pokonać trasę o długości 5 kilometrów z pomiarem czasu. Nie ma jednak określonego limitu, w jakim należy się zmieścić, aby zaliczyć bieg. Dystans można przebyć biegiem, truchtem, marszem lub z kijkami do nordic walkingu. Impreza biegowa w Katowicach cieszy się coraz większą popularnością, a to, że udział w niej jest bezpłatny, jeszcze bardziej zachęca do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


Zobaczcie w naszej galerii, jak radzili sobie uczestnicy wydarzenia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również