Zmiany klimatyczne wpływają na nasze codzienne życie, zdrowie i samopoczucie. Młodzi ludzie, świadomi tych wyzwań, coraz bardziej obawiają się wpływu degradacji środowiska na ich przyszłość. Przyroda, jako naturalny sojusznik człowieka, odgrywa kluczową rolę w adaptacji miast do zmian klimatu.
Zielona przestrzeń jako klucz do przyszłości
Parki, skwery, ogrody i drzewa w przestrzeniach miejskich nie tylko poprawiają jakość życia, ale także pomagają przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych. Większość z nas docenia ich obecność w codziennym otoczeniu, ale ich potencjał sięga znacznie dalej. „Zielona moc” natury może zrewolucjonizować sposób, w jaki kształtujemy miasta, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców i środowiska.
Spotkanie z ekspertami
10 stycznia 2025 roku, podczas Nocy Biologów organizowanej na Uniwersytecie Śląskim, odbędzie się wyjątkowe spotkanie pt. „Zielone receptury natury na adaptację do zmian klimatu w mieście i nie tylko”. W wydarzeniu wezmą udział eksperci:
- dr hab. Edyta Sierka, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych,
- dr hab. inż. arch. Krzysztof Rostański, prof. PŚ z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
W przystępny i ciekawy sposób przedstawią oni rozwiązania oparte na potencjale przyrody, które mogą pomóc miastom lepiej radzić sobie ze zmianami klimatycznymi, poprawić ich środowisko i stworzyć nowoczesną przestrzeń publiczną przyjazną mieszkańcom.
Szczegóły wydarzenia
- Termin: 10 stycznia 2025
- Miejsce: Katowice, ul. Bankowa 9, sala 126 (Aula), I piętro
- Czas trwania: 17:40 – 18:10