Wiadomości z Katowic

Zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Katowice

  • Dodano: 2021-01-08 06:30, aktualizacja: 2021-01-08 06:47

Z początkiem stycznia w Urzędzie Miasta Katowice wprowadzono zmiany kadrowe.

Prezydent Marcin Krupa powołał Macieja Stachurę na stanowisko sekretarza miasta i Justynę Buchalik na stanowisko naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej. Funkcję rzecznika prasowego objął Michał Łyczak.

Maciej Stachura pracuje w Urzędzie Miasta od 2014 roku. Zaczynał jako asystent prezydenta Marcina Krupy, następnie pełnił funkcję rzecznika prasowego, a później został kierownikiem Biura Prasowego. Od 2016 r. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej. Decyzją prezydenta Marcina Krupy, od stycznia, objął stanowisko sekretarza miasta. Stachurę na stanowisku naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej zastąpi Justyna Buchalik, dotychczasowa kierowniczka Referatu budżetu obywatelskiego i konsultacji społecznych w Wydziale Komunikacji Społecznej. Zmiany zaszły także na stanowisku rzecznika prasowego. Od 2017 roku tę funkcję pełniła Ewa Lipka, która z powodów rodzinnych jest na urlopie. Na stanowisku zastąpi ją Michał Łyczak, były dziennikarz radia Eska.

BIOGRAMY:

Maciej Stachura.jpg

Maciej Stachura, ur. w 1981 r., absolwent politologii w specjalności dziennikarskiej oraz filologii rosyjskiej (Uniwersytet Śląski). Ukończył także Akademię Trenerów Biznesu (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu). Aktualnie studiuje na kierunku MBA w Akademii WSB. Od 2014 r. związany z Urzędem Miasta Katowice najpierw jako asystent prezydenta, następnie rzecznik prasowy i kierownik Biura Prasowego, a od 2016 r. naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej.

Doświadczenia zawodowe zdobywał w mediach, agencji PR oraz biurach poselskich. Od 2009 r. prowadzi szkolenia w zakresie m.in. rozwoju kompetencji menedżerskich, współpracy z mediami i wystąpień publicznych. Od 2015 r., jako współpracownik Uniwersytetu Śląskiego, prowadzi zajęcia na kierunku „Doradztwo polityczne i publiczne” na Wydziale Nauk Społecznych.

Od ponad 20 lat działa w sektorze NGO – m.in. jako prezes zarządu Stowarzyszenia Instytut Regionalny w Katowicach, w ramach którego realizował projekty edukacyjne dla młodzieży i studentów – „Katowicką Kuźnię Liderów” oraz „Katowicki Turniej Debat Oxfordzkich”, mające na celu zwiększania partycypacji obywatelskiej w społecznościach lokalnych.

Prywatnie – żonaty, tata dwóch córek. Jego pasje to wędrówki górskie z rodziną, karate, bieganie, szachy oraz nowoczesny metody edukacji.

Maciej Stachura jest dostępny pod mailem sekretarz@katowice.eu

J.Buchalik.jpg

Justyna Buchalik, ur. w 1976 roku, absolwentka stosunków międzynarodowych w specjalności międzynarodowe stosunki polityczne (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa) oraz studiów podyplomowych na kierunku menedżer kultury ( Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Z Urzędem Miasta Katowice związana zawodowo od 2005 roku. Początkowo związana z gabinetem prezydenta, potem z Wydziałem Kultury by w końcu przejść do Biura Prasowego, docelowo przekształconego w Wydział Komunikacji Społecznej.

Pasjami chodzi po lasach i górach. Miłośniczka zwiedzania i podróży. Prywatnie najwięcej czasu poświęca rodzinie i córeczce. Uwielbia psy oraz koty.

Justyna Buchalik dostępna jest pod numerem telefonu 571 244 373 lub mailowo justyna.buchalik@katowice.eu

Michał Łyczak_fot. Joanna Nowicka (archiwum Imago PR).png

Michał Łyczak, katowiczanin, rocznik 1986, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, kierunek kulturoznawstwo. Przez osiem lat dziennikarz radia Eska, w 2015 roku nagrodzony Złotym Laurem dla Dziennikarza Roku tej stacji. Przez blisko trzy lata związany z Imago Public Relations – największą regionalną agencją PR w kraju. Prywatnie wielki miłośnik kina, zarówno tego dobrego, jak i produkcji kategorii B oraz dalszych liter alfabetu. Oprócz filmów lubi też gotowanie, szczególnie potraw zawierających ostre papryczki w składzie. Wolny czas lubi spędzać z najbliższą rodziną np. jeżdżąc na rowerze na dolinie trzech stawów.

Michał Łyczak dostępny jest pod numerem telefonu 797 107 253 lub mailowo michal.lyczak@katowice.eu

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • podejrzane

    Zbyt duża ilość retuszu w fotoszopie nie wzbuda mojego zaufania. Co w zczególności pierwsza postać ma do ukrycia?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.