Wiadomości z Katowic

Znajome twarze regionalnych szlaków

  • Dodano: 2017-02-20 09:45

Święto przewodników turystycznych w Gmachu Sejmu Śląskiego.

Wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych tradycyjnie stały się okazją do podsumowań i wręczenia nagród i wyróżnień za wkład przewodników w promocję turystyczną regionu.

W trakcie uroczystości członek Zarządu Kazimierz Karolczak i przewodniczący Sejmiku Stanisław Gmitruk wręczyli odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego i podziękowali wyróżnionym za ich wkład w promocję regionu. Marszałek Kazimierz Karolczak wręczył także przewodnikom dyplomy gratulacyjne.

Cieszę się, że mam kolejną okazję spotkać się z Państwem, gdyż jesteście wizytówką regionu. Wasza pasja, pracowitość i zaangażowanie są bezcenne i za to chciałbym podziękować. To, co robicie, przynosi wam satysfakcję, a nam wszystkim wiele korzyści, dzięki wam odkrywamy perły tego regionu od nowa – przekonywał Kazimierz Karolczak.

Złote Odznaki Honorowe za Zasługi otrzymało Koło Przewodników Turystycznych PTTK im. Antoniego Mizi przy oddziale PTTK w Bytomiu oraz Mirosław Nawrocki, Helena Witkowska i Krystyna Borycka. Wręczono także Srebrne Odznaki, które trafiły do Wojciecha Bieliniaka, Gabrieli Gnacik, Józefa Woźnicki, Aleksandra Grabińskiego, Andrzeja Ciepała, Danuty Skowronek i Piotra Polaka.

Gratuluję pasji i zaangażowania, a te wyróżnienia są formą podziękowania za ciężką pracę i docenieniem jej przez radnych i Sejmik Województwa Śląskiego. Bez was i waszej pracy poznawanie uroków regionu, jego architektury, dóbr kultury i walorów przyrodniczych byłoby uboższe – mówił przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk.

W czasie spotkania omówiono pracę śląskich przewodników w ubiegłym roku i przedstawiono informację dotyczącą planów na przyszłość. Swoje nagrody i wyróżnienia przyznało także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Interesującym punktem spotkania była prelekcja dotycząca ewentualnego wpisania podziemi tarnogórskich na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W uroczystości wzięli także udział radni Sejmiku Województwa Śląskiego.

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych został ustanowiony w 1989 roku. Jego głównym celem jest zaprezentowanie pracy przewodników, uświadomienie ich roli w obsłudze turystów, ale również kreowanie pozytywnego wizerunku miast i regionów. Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych przypada 21 lutego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.