Wiadomości z Katowic

Chcesz zwiększyć sprzedaż online? Mamy dla Ciebie kilka rad

  • Dodano: 2020-05-26 14:00, aktualizacja: 2020-06-01 09:10

Świat idzie do przodu, zmienia się także podejście do handlu. Ówczesny klient wręcz wymaga możliwości zakupu on-line. Zwyczajna strona z danymi firmy i informacjami o produkcie staje się niewystarczająca. Co zrobić by rozkręcić swój biznes internetowy?

 

Bezpieczeństwo użytkowników to podstawa

Klienci dokonujący zakupy w sieci, wbrew pozorom zwracają sporą uwagę na to czy są bezpieczni. Warto więc już na etapie tworzenia sklepu internetowego zainwestować w certyfikat SSL. Co to takiego? Jest to szyfrowanie poczty, strony, serwera, a także płatności przez internet. Oznacza to, że dane kupującego są bezpieczne. Stronę z zainstalowanym certyfikatem można łatwo rozpoznać, ponieważ posiada zieloną kłódkę w pasku adresu internetowego. W niektórych przypadkach, gdy strona nie posiada certyfikatu jest blokowana przez przeglądarkę. Takie działanie zdecydowanie odstrasza potencjalnego kupca.

Aktualizacja treści i media

Prowadząc stronę połączoną ze sklepem internetowym nie da się zrobić tego raz, a dobrze. Nad takim sklepem należy pracować. Dodawanie nowych produktów, umieszczenie informacji o trwających promocjach czy wrzucanie innego rodzaju aktualności powinno stać się standardem. Tylko wówczas kupujący widzi, że strona „żyje”. To zachęci go do dokonania zakupu, ponieważ zyska poczucie bezpieczeństwa. Takie „martwe” strony, które ostatnie wpisy mają z kilku lat wstecz nie budzą zaufania. Wrzucane na stronę artykuły warto urozmaicać zdjęciami w dobrej jakości. Udowodniono, że przyciągają one uwagę i zatrzymują użytkownika dłużej na stronie.

Prowadzenie bloga

Blog firmowy nie jest bez znaczenia. Użytkownicy internetu starają się selekcjonować informacje, szukają tych najpewniejszych. W przypadku poszukiwań konkretnego produktu wolą zasięgnąć informacji u źródła, czyli sprzedawcy lub producenta. Jeśli na blogu będą regularnie pojawiały się wpisy odnośnie posiadanego asortymentu, jego specyfiki, zastosowań to z całą pewnością użytkownik chętniej dokona zakupu. Więcej rad można przeczytać na https://allebiznes.pl/category/biznes/. Warto mieć na uwadze wszystkie podpunkty, ponieważ dobrze przygotowany sklep internetowy będzie gwarancją sukcesu w sieci. Firma stanie się bardziej rozpoznawalna i zacznie przynosić większe zyski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.