Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Coraz częściej kupujemy OC przez internet

  • Dodano: 2019-03-04 13:45

Zakupy internetowe cieszą się rosnącą popularnością. Polacy nie ograniczają się jednak wyłącznie do korzystania z oferty sklepów odzieżowych czy drogerii. Duże zainteresowanie widoczne jest w zakresie usług ubezpieczeniowych - kupowanie polisy OC przez internet staje się standardem. Sprawdź, dlaczego.

Nawet 1,5 mln Polaków kupuje polisy komunikacyjne online. Chociaż jeszcze kilka lat temu rodacy dość sceptycznie podchodzili do takiej opcji, obecnie jest to często praktykowane. Wynika to przede wszystkim z wielu korzyści: począwszy od znacznej oszczędności czasu, a skończywszy na oszczędnościach pieniędzy. 

OC przez internet - poznaj zalety

Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego przez internet. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

  • Wszystkie oferty w jednym miejscu

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, nie musisz we własnym zakresie poznawać oferty poszczególnych ubezpieczycieli. Wszystkie zostały zgromadzone w jednym miejscu. Aby je poznać, musisz wypełnić krótki formularz. Dobrze jest wybrać kalkulator OC bez telefonu na Rankomat.pl - dzięki temu, że nie podajesz numeru kontaktowego, nie obawiasz się niechcianych połączeń. 

Dodatkowym atutem jest spora oszczędność czasu, związana m.in. z brakiem konieczności wychodzenia z domu. 

  • Możliwość wykupienia polisy tańszej nawet do 50%

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu pierwszy raz? Możesz zaoszczędzić nawet do 50% w porównaniu z najdroższą polisą. To zasługa kalkulatora, dzięki któremu poznasz oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Spośród dostępnych propozycji wybierasz tą, która najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby i oczekiwania. 

Pamiętaj, że za ubezpieczenie OC nie ma sensu przepłacać. Powód jest prosty: zakres ochrony i sumy gwarancyjne są regulowane przepisami. Wysokość składki nie ma znaczenia, np. gdy chodzi o wysokość wypłacanego odszkodowania. 

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

Cała procedura zakupu ubezpieczenia przez internet sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Skorzystaj z serwisu porównywarkowego i wypełnij prosty formularz. Wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada. Potem nie pozostaje nic innego, jak dopełnić formalności. 

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC zawarte przez internet możesz wypowiedzieć najpóźniej w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy. To kolejny powód, dla którego warto spróbować zakupić polisę online. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Michał

    Internet to już przeżytek do zakupu polisy używam aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.