Wiadomości z Katowic

Gdzie warto się wybrać na kawę w Katowicach?

  • Dodano: 2022-10-04 09:45, aktualizacja: 2022-10-05 12:53

Przechadzając się po stolicy województwa śląskiego na turystę czekają różne widoki. Są to zarówno nowoczesne ulice, odnowione dzielnice, jak i krajobrazy stanowiące spuściznę dawnej sylwetki tego miasta. Katowice z pewnością mają do pokazania nie jedno oblicze, a jednym z nich są niepowtarzalne kawiarnie ukryte w jego uroczych zakamarkach.

Tutejsze lokale konkurują ze sobą o klientów przyrządzając doskonałej jakości napary. Na miłośników kawy czekają jej alternatywne metody parzenia. W menu można znaleźć americano, chemex, drip i fetco. Coś dla siebie znajdą także weganie, na których czeka nie tylko mleko roślinne do kawy, ale też przygotowane z myślą o tej grupie konsumentów wypieki. Zapraszamy więc na krótką przechadzkę po katowickich kawiarniach.

Wyjątkowe kawiarnie w Katowicach

Z pewnością największa uwagę w mieście przykuwa położona na ul. Sokolwiej 14 kawiarno-kwiaciarnia. Sity of Gardens to nietypowe połączenie usług, co czyni ją idealnym miejscem na wyjątkowa randkę. Podawana tu stuprocentowa arabica pochodzi z lokalnej palarni. Oprócz szerokiej gamy napojów lokal serwuje wypieki. Na tym polu w tyle nie pozostaje Projekt Kawiarnia, zachwycająca gości bogatym wyborem tortów, bez, tart, serników i musów. Kawosze doznają tu uniesienia dzięki napojom z syfonu, aeropressu albo chemex. Wśród dostępnych na miejscu mieszanek kaw wymienić można Bella, Caravan, Fika z palarni Johan&Nystrom oraz Cignobianco z palarni Gardelli. Skosztować ich można przy ul. Kijowskiej 44.

Kolejny godny polecenia lokal to Sweet Home Silesia. Na ul. Moniuszki 3 znaleźć można mieszankę Speciale (75% arabica, 25% robusta), Tiziano (85% arabica, 15% robusta), z których przyrządzane są doskonałe napary. Zwrócić uwagę warto zwłaszcza na tę drugą, która przykuwa owocową nutą. Tiziano można zamówić w najlepszych włoskich lokalach, a więc ekipie Sweet Home Silesia udało się przenieść na Śląsk nieco magii Adriatyku.

Polecane katowickie kawiarnie

To nie koniec naszej wędrówki w poszukiwaniu kawiarni w Katowicach. Kawowy.info to blog, który przygotował ich bogate zestawienie. Jego autorzy polecają zajrzeć pod adres Plebiscytowa 21, gdzie ulokowało się Coffe-jka Plebiscytowa. To świetne miejsce na śniadanie w akompaniamencie kawy – do sałatki, kanapki czy innych przekąsek zamówić można espresso, caffee latte czy cappuccino. Do wyboru są też smoothie i zimne napoje.

Godną alternatywą dla wielu osób okaże się zaś #bezcukru. Kawiarnia ta mieści się przy ul. Wojciecha Korfantego 6, czyli blisko popularnego katowickiego Spodka. Dostać tu można napoje bez cukru i kawy przygotowane metodami alternatywnymi. Opcją na zdrowe śniadanie będzie też Kafej, w którym na ul. Chorzowskiej 5 zjeść można bajgle z pieca i michy mocy, które z pewnością dostarczą energii na cały dzień. W ofercie są też zimne napoje i drinki na bazie kawy. Nie powinno to dziwić, bowiem przed lokalem organizowane są potańcówki. Latem na gości czeka zaś ogródek restauracyjny.

Szukając idealnego miejsca na sesję fotograficzną przy kawie z pewnością należy rozważyć ofertę Kawiarni Fotograficznej. Mieści się ona teraz w centrum Katowic, przy ul. Teatralnej 4. Cały lokal można zarezerwować na sesję zdjęciową. W ofercie jest zaś ponad 50 herbat i ziół, a także kawa przygotowywana metodami alternatywnymi. Na miejscu wypiekane są zaś słona i słodkie przekąski.

Warto wciągnąć się w klimat katowickich kawiarni i odkryć swoje ulubione lokale. Mamy nadzieję, że powyższa lista okaże się wystarczającą zachętą.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.