Wiadomości z Katowic

Jak dobrać paszę dla koni?

  • Dodano: 2023-09-07 09:00

Jesteś posiadaczem koni rekreacyjnych, a może koni sportowych? Zależy Ci na dobrostanie zwierząt, które są pod Twoją opieką? Jeśli owszem - znalazłeś się w dobrym miejscu! W poniższym poradniku znajdziesz garść wskazówek, które pomogą Ci zapewnić prawidłowe żywienie dla Twoich koni!

  1. Dobra pasza dla koni - czyli jaka?
  2. Sięgnij po dodatkowe wzbogacające składniki do żywienia koni
  3. Pasze treściwe w niezbędne minerały i witaminy to inwestycja w zdrowie zwierzęcia

Dobra pasza dla koni - czyli jaka?

W żywieniu koni ważne jest to, aby dostarczyć im odpowiedniej dawki paszy zarówno pod kątem objętości, jak i odpowiedniej ilości składników odżywczych. Bez względu na to, czy szukasz paszy dla koni pracujących, sportowych czy może koni starszych - w ich diecie kluczowa powinna być pasza objętościowa. Pasz rekomendowana w przypadku większości koni to mieszanka owsa, jęczmienia oraz kukurydzy. Współczesne karmy opierają się właśnie na tych składnikach. Wysoka strawność oraz przyswajalność składników odżywczych - to wszystko sprawia, że zwierzę będzie mieć zapewnioną w pełni zbilansowaną karmę. Różnorodne pasze dla koni znajdziesz pod adresem https://chrupka.pl/3-pasza-dla-koni. Łatwo przyswajalne węglowodany, wyważone proporcje składników odżywczych, to wszystko przemawia za skorzystaniem z tych propozycji.

Sięgnij po dodatkowe wzbogacające składniki do żywienia koni

Sklep internetowy Chrupka oferuje karmę w typie muesli, która jest pożywna i bogata w niezbędne składniki odżywcze, ale nie tylko. W ofercie tego sklepu znajdziesz też mieszanki mineralne, które są przeznaczone do mieszania z karmą. Dawkowanie jest uzależnione od wieku konia, jego aktywności (codziennych treningów lub pracy) oraz stanu zdrowia. Dostępne kompozycje cechują się wysoką zawartością wapna, sodu, fosforu, magnezu oraz witamin. Mowa tutaj o takich witaminach jak A, B1, B6, B12, D3, czy E.

Pasze treściwe w niezbędne minerały i witaminy to inwestycja w zdrowie zwierzęcia

Pasze objętościowe to podstawa żywienia. Warto zatroszczyć się jednak o to, aby dostarczane pożywienie były ukierunkowane na indywidualne potrzeby zwierzęcia. Ważna jest tu zarówno aktywność konia, jak i jego stan zdrowia. W przypadku dolegliwości, warto dokształcić się w dietetyce klinicznej koni. Odpowiednio zbilansowana mieszanka terapeutyczna oparta na nowoczesnej technologii będzie pomocna w przywróceniu zwierzęcia do pożądanego stanu.

Nie zwlekaj - dobierz odpowiednią paszę dla koni i dostarczaj im niezbędnych składników odżywczych!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.