Wiadomości z Katowic

Najlepsze sztuki na teatralnych scenach

  • Dodano: 2020-01-17 11:45

Współczesne spektakle teatralne cieszą się dużym powodzeniem zarówno u starszej, jak i u młodej publiki, a bilety na popularne sztuki teatralne znikają w oka mgnieniu. Widzowie mają do wyboru różnorodne spektakle, począwszy od komedii, poprzez komediodramat, a także przez oryginalne sztuki – teatr z piasku, aż po tradycyjne gatunki teatralne, takie jak klasyczny balet. Bilety na spektakle dostępne są na stronie https://biletyna.pl/spektakl

Znakomite komedie w teatrze

Niezależnie od wieku większość teatralnej widowni preferuje komedie. Obecnie grane na scenie sztuki komediowe nie tylko wywołują uśmiech na twarzy, lecz równie często wzniecają całą gamę różnorodnych emocji.

Dowcipna komedia "Między łóżkami"

Błyskotliwa komedia nosząca prowokacyjny tytuł  „Między łóżkami” to sztuka napisana przez Norma Fostera. Spektakl składa się z sześciu epizodów pokazujących rozmaite perypetie mieszkańców kanadyjskiego miasteczka. Akcja rozgrywa się w ciągu dwóch godzin w sześciu różnych sypialniach z łóżkiem jako centralnym elementem. Plejada charakterów w liczbie 15 postaci stworzonych przez piątkę aktorów zapewnia wspaniałą rozrywkę, a jednocześnie chwile wzruszenia i refleksji.

Kameralny komediodramat o kłamstwie

Sztuka pt. „Dobrze się kłamie” to adaptacja hitu kinowego pt. „Jak dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie”, który okazał się jednym z największych sukcesów kasowych w 2016 roku. Autorem dialogów jest Bartosz Wierzbięta, autor adaptacji dialogów do „Shreka” i „Pingwinów z Madagaskaru”, dlatego sztuka skrzy dowcipem. Spektakl pokazuje grupę przyjaciół, którzy przy kolacyjnym stole rozpoczynają niecodzienną i bogatą w skutki grę w otwarte karty. Sztuka pokazuje jak ludzie przemycają drobne i nieco większe kłamstwa, a następnie jakie konsekwencje niosą dla ich najbliższych oraz ich samych. W spektaklu występują wspaniałe osobowości aktorskie: Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Katarzyna Kwiatkowska, Marcin Perchuć, Anita Sokołowska, Wojciech Zieliński, Przemysław Sadowski i Bartłomiej Topa. Dzięki znakomitej grze aktorskiej widzowie będą się doskonale bawili.

Komizm sytuacyjny w sztuce

„Kiedy kota nie ma..." to kolejna sztuka teatralna pełna śmiesznych zdarzeń stanowiąca świetną brytyjską komedię sytuacyjną, która wywołuje kaskady śmiechu wśród publiczności. Bohaterami tej komedii są dwie pary małżeńskie w dwudziestoletnim stażem. Zabawna podróż poślubna do Saint Tropez, próby dorównania bądź zaimponowania innym – to tylko zapis różnych sposobów działania i zachowania, które wywołują śmiech, lecz również mogą prowokować refleksję nad własnym życiem.

Rosyjska komedia na polskich scenach

„Wykrywacz kłamstw” to pełna wdzięku, dowcipu i zwrotów akcji, rosyjska komedia małżeństwa. Gdy w mieszkaniu pewnego małżeństwa zjawia się początkujący hipnotyzer, żona chce, aby wskazał jej miejsce, gdzie jej nie stroniący od alkoholu małżonek ukrył pieniądze. Wprowadzony w stan hipnozy małżonek zaczyna zdradzać swoje kolejne tajemnice. Wzburzona żona wpada w szał i rzuca się na swojego męża, który ledwo uchodzi z życiem. Wkrótce jednak odwdzięcza się jej w podobny sposób i okazuje się, że jego żona ma także wiele kłamstw na swoim koncie. Widzowie przekonają się jak zakończy się ten niespodziewany seans prawdomówności. Sztuka wzbudza duże emocje – od śmiechu aż do głębszych refleksji. W rolach głównych występują znani i cenieni aktorzy polskich scen Olaf Lubaszenko, Anna Gronostaj i Kacper Kuszewski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.