Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Pożyczki prywatne - kiedy mogą się przydać

  • Dodano: 2019-12-09 12:00

Pożyczki prywatne od ręki to obecnie coraz popularniejsza usługa. Jeszcze do niedawna oczywistym było, że aby szybko uzyskać gotówkę w nagłym przypadku należało zwrócić się do bliskich lub złożyć wniosek w banku. Niestety oba rozwiązania oprócz zalet mają szereg wad w wielu przypadkach. Obecnie dzisiejszy rynek oferuje wygodną usługę pożyczek prywatnych, które wolne są od dużej części opisanych wad.

  1. Czym są pożyczki prywatne

  2. Pożyczki prywatne pod zastaw

  3. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pożyczki prywatnej?

Czym są pożyczki prywatne

Pożyczka prywatna od zaraz to znakomite rozwiązanie dla osób, które potrzebują w krótkim czasie uzyskać niedużą kwotę pieniężną. Zazwyczaj wysokość takich pożyczek oscyluje wokół dwóch do trzech tysięcy złotych, a czas spłaty wyznaczany jest na około miesiąc, jednak każda umowa jest zależna od konkretnego przypadku. W momencie, kiedy osoba potrzebuje pozyskać gotówkę w krótkim czasie, ale w bankach oraz firmach pozabankowych otrzymuje odmowy na swoje wnioski - pożyczka od prywatnego inwestora jest najlepszym rozwiązaniem. Osoba prywatna deklaruje wtedy pożyczkę o określonej wysokości sumy pieniężnej, z wyznaczonym terminem spłaty oraz o określonej wysokości odsetek (zazwyczaj jest to około 50% od kwoty chwilówki). W ten sposób inwestor nie sprawdzając baz dłużników ponosi stosunkowo niewielkie ryzyko w przeliczeniu na jednego dłużnika i jednocześnie jest w stanie zarobić uczciwą kwotę. Znakomitym przykładem tego typu działalności jest strona kredyt-dla-zadluzonych.pl.

Pożyczki prywatne pod zastaw

Pożyczki pod zastaw są jeszcze bezpieczniejszym sposobem inwestowania pieniędzy. Osoba chcąca uzyskać gotówkę pozostawia inwestorowi swój przedmiot o zbliżonej wartości do pożyczanej kwoty  - często jest to drogi sprzęt RTV, telefon, biżuteria, samochód, a nawet mieszkanie. Obie strony mogą się wtedy czuć spokojniejsze. Niestety brak spłacalności pożyczek wśród klientów, których wpisy w bazach dłużników blokują możliwość pożyczki w bank jest bardzo częsty. Tego typu osoby nierzadko tracą wszelkie oszczędności w krótkim czasie i pozostają dłużnikami wielu firm. Osoba chcąca odzyskać pożyczone pieniądze często nie ma już takie możliwości. Pożyczka prywatna z zastawem zmienia tę sytuację. W razie problemu ze spłatą, przedmiot może zostać sprzedany przez inwestora, dzięki czemu może on odzyskać swoją gotówkę.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pożyczki prywatnej?

Pożyczka prywatna bez sprawdzania baz jest szczególnie przydatna w momencie, kiedy potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki w krótkim czasie i jednocześnie masz pewność możliwości stosunkowo szybkiej spłaty. Przykładowa sytuacja to moment, kiedy w wyniku różnych wydarzeń stracisz możliwość pracy wskutek uszkodzenia twojego narzędzia pracy. Dla taksówkarza może to być uszkodzony samochód, a dla muzyka zepsuty instrument. Szybka inwestycja w naprawę zniszczeń oraz szybki powrót do pracy do najlepsze rozwiązanie. W przeciwnym wypadku osoba z długami, która straci możliwość zarabiania pieniędzy będzie bardzo szybko zacznie pogarszać trudną sytuację. Jeżeli posiadasz już kredyt lub inne pożyczki, a twoje dochody nie są uznawane przez bank za wystarczające do udzielenia pożyczki - warto wtedy skorzystać z pozyczki prywatne bez sprawdzania baz. Należy jednak pamiętać o konieczności możliwie szybkiej spłaty zadłużenia dzięki czemu nie obie strony transakcji będą w pełni zadowolone. Jeżeli zamierzasz skorzystać z tego typu usługi warto, abyś odpowiednio przemyślał wcześniej swoją obecną sytuację i podejmował wszelkie decyzje z rozwagą. W razie wątpliwości warto poradzić się zaufanej bliskiej osoby, która może mieć większe doświadczenie w rozwiązywaniu skomplikowanych sytuacji finansowych.

undefined

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.