Wiadomości z Katowic

Skup złota – z jaką biżuterią można iść do jubilera?

  • Dodano: 2023-02-28 08:15, aktualizacja: 2023-02-28 08:30

Chyba każdy posiada w domu biżuterię, która od lat nie spełnia już swojej funkcji i leży zapomniana w szkatułce. Niektóre egzemplarze trzymamy czysto ze względów sentymentalnych, bo np. podarował nam je ktoś bliski, inne stanowią pamiątkę rodzinną, a inne znowu są, bo są i na tym kończy się ich rola. Co zatem zrobić z biżuterią, której nie nosimy? Odpowiedź brzmi – spieniężyć u jubilera.

Czy każdą biżuterię można sprzedać u jubilera?

Planując pozbycie się niechcianej biżuterii, trzeba przede wszystkim wiedzieć, z jakimi egzemplarzami można udać się do skupu. Jeżeli zalegają nam modele wykonane ze sztucznych materiałów i to właśnie je chcielibyśmy sprzedać, to z całą pewnością sklep jubilerski nie będzie miejscem, w którym tego dokonamy. W tego typu lokalach, skupowane są jedynie produkty wykonane z metali szlachetnych, takich jak m.in. złoto i srebro. Jeżeli zatem chcemy pozbyć się za małego, srebrnego pierścionka czy złotych kolczyków, które nam nie odpowiadają, to śmiało możemy je zbyć właśnie u jubilera.

Ile pieniędzy można uzyskać ze sprzedaży biżuterii u jubilera?

To, jaką ostatecznie kwotę za biżuterię zaproponuje sklep, prowadzący skup złota i innych metali szlachetnych, jest uzależnione od wielu czynników. Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że tego typu miejsca, nabywają surowce po cenach, które będą korzystne przede wszystkim dla nich. Dlatego też przed podjęciem decyzji o sprzedaży biżuterii w konkretnym sklepie jubilerskim, warto zrobić rozeznanie i zweryfikować kilka z tych, prowadzących skup złota Katowice dają w tym aspekcie olbrzymie możliwości. Na ich terenie swoją działalność prowadzi wiele sklepów jubilerskich, w których można sprawdzić wartość biżuterii. To natomiast pozwala na wybór tego, który zaproponuje najwięcej.

Co wpływa na cenę sprzedawanej biżuterii?

Jak można się domyślić, ostateczna cena biżuterii, uzależniona jest od wielu czynników. Mowa tu m.in. o:

  • Stanie biżuterii. Jeżeli produkt nie był przechowywany i pielęgnowany we właściwy sposób, jego stan może okazać się nieciekawy, a to natomiast wpłynie na kwotę, jaką uzyskamy z jego sprzedaży.
  • Wartości materiałów. W zależności od tego, z jakich surowców został wykonany dany egzemplarz, jego cena może być wyższa lub niższa.
  • Marka biżuterii. Modele pochodzące od znanych projektantów czy jubilerów, mogą być więcej warte.
  • Waga biżuterii. Cena za biżuterię, ustalana jest także na podstawie wagi danego produktu. Wycenia się ją w przeliczeniu na gramy.

Gdzie najkorzystniej sprzedać biżuterię?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, żeby mieć pewność, iż ze sprzedaży biżuterii uzyskamy możliwie najwyższą kwotę, powinniśmy sprawdzić kilka punktów, skupujących metale szlachetne. Wysokie kwoty z upłynnienia produktów wykonanych ze złota, oferuje Jubiler Katowice, a z jego ofertą można zapoznać się pod adresem: https://www.jubiler-katowice.com/. Nie tylko pozbędziemy się tam niechcianej biżuterii, ale również nabędziemy nową, która spełni nasze oczekiwania i będzie służyć latami. Dzięki dużej dostępności produktów, każdy znajdzie w pracowni coś, odpowiedniego dla siebie. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.