Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Sprzątanie mieszkania po remoncie – czy to musi być koszmar?

  • Dodano: 2019-02-19 15:30

Remont – słowo, które u większości z nas wywołuje dreszcze i chęć ucieczki choć na kilka dni. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej przeraża nas to, co zastaniemy po wykonanym remoncie – pył w powietrzu, kurz na meblach i w każdym kącie, resztki farb na szybach okiennych i podłodze. Myśl o sprzątaniu często nas przerasta i przesłania całą radość ze zmian. A wcale tak być nie musi.

Jak szybko posprzątać mieszkanie po remoncie?

Szpachlowanie, szlifowanie, tynkowanie, malowanie – to najczęściej wykonywane czynności podczas remontu mieszkania. Mają sprawić, że nasze „cztery kąty” znów będą błyszczeć i pachnieć świeżością. Ale zanim tak się stanie, należy uporać się z wszechobecnym pyłem i kleksami farb i tynku. Potrzebne będzie gruntowne sprzątanie mieszkania po zakończonym remoncie.

Sprzątaj od góry do dołu

Zasada numer jeden: zaczynamy sprzątanie „od góry do dołu” czyli od najwyższych poziomów. Najpierw odkurzamy sufit, następnie lampy, ściany, meble, okna, a na końcu podłogi. Najczęściej czynność odkurzania należy kilkakrotnie powtórzyć, ale zawsze w tej kolejności.

Najpierw na sucho, potem na mokro

Zasada numer dwa: wody i detergentów używamy dopiero po dokładnym odkurzeniu mieszkania. Inaczej będziemy się męczyć z trudnym do usunięcia błotem, a to niepotrzebnie wydłuży czas naszej pracy.

Miej na uwadze zakamarki

Pamiętamy o zakamarkach – o drzwiach, klamkach, kontaktach, włącznikach światła. Pomimo wcześniejszego zabezpieczenia pomieszczenia folią malarską, kurz i pył i tak dociera niemal wszędzie.

Dobierz sprzęt i środki czystości

To od nich zależy nasz komfort sprzątania a także to, jaki efekt osiągniemy. Mopy z wiadrem, szczotki, chłonne ściereczki , gąbki, rękawiczki – nie warto na nich oszczędzać. Wybierajmy zawsze produkty wysokiej jakości. To wbrew pozorom inwestycja, która się zwraca.

A może zatrudnić firmę sprzątającą?

Jeżeli nadal sprzątanie mieszkania po remoncie nas przeraża – warto rozważyć pomysł wynajęcia profesjonalnej firmy sprzątającej, która dysponuje odpowiednim sprzętem i dotrze bez problemu do każdego zakamarka. Skutecznie usunie pozostałości farb i gipsu a także wszelkich zabrudzeń z podłóg, wyczyści gładkie powierzchnie tj. okna czy lustra.
“Sprzątamy mieszkania po remoncie, przeprowadzkach, a nawet po pożarach. Mamy profesjonalny sprzęt i najwyższej jakości środki czyszczące. Ale przede wszystkim posiadamy wiedzę i doświadczenie w usuwaniu uporczywych zabrudzeń. Zatrudnienie firmy sprzątającej daje nie tylko lepsze efekty, ale też szybciej posprzątane mieszkanie” - przekonuje pan Mieszko Kastelnik z firmy sprzątającej z Katowic.

Podsumowanie

Pamiętajmy, sprzątanie po remoncie nie musi być straszne. Planujmy, przestrzegajmy kilku prostych, ale istotnych zasad, dobierajmy odpowiednie środki i korzystajmy z właściwego sprzętu, a doczyścimy mieszkanie po remoncie szybko, sprawnie i efektywnie. A jeśli jednak nadal nie czujemy się na siłach – nie obawiajmy się skorzystać z usług firmy sprzątającej w Katowicach, która dysponuje odpowiednią wiedzą, wykwalifikowanym zespołem oraz profesjonalnym sprzętem i specjalistycznymi środkami chemicznymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.