Wiadomości z Katowic

Sprzedaż odzieży i butów w dropshippingu – co trzeba wiedzieć?

  • Dodano: 2024-05-17 17:00

Dropshipping w ostatnich latach stał się popularnym sposobem na prowadzenie biznesu w e-commerce. Branża odzieżowo-obuwnicza nie jest wyjątkiem. Warto wiedzieć, jak skutecznie sprzedawać w ramach tego modelu biznesowego!

Dropshipping odzieży i butów – na czym polega?

Dropshipping odzieży i butów to model biznesowy, w którym sprzedawca nie przechowuje fizycznie produktów, którymi handluje. Gdy klient dokonuje zakupu w sklepie internetowym, zamówienie i szczegóły przesyłki trafiają bezpośrednio do dostawcy lub producenta, a ten wysyła produkt bezpośrednio do konsumenta.

W ramach dropshippingu można korzystać z ofert różnych hurtowników i wybierać do swojego sklepu poszczególne produkty od każdego z nich. Dzięki temu nawet korzystając z tych samych dostawców, co inni, da się skompletować unikatowy asortyment. Baza sprawdzonych producentów znajduje się na stronie https://sky-shop.pl/integracje-hurtownie-dropshipping/brand/odziez/.

Dropshipping to sposób zarówno na główny biznes, jak i dorabianie do pensji. Sprzedaż można prowadzić w pełni zdalnie, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim należy przeprowadzić badania rynkowe, które pozwolą umieścić się na tle konkurencji i sprawdzić, jaki asortyment powinien się przyjąć w danym okresie.

Trzeba śledzić bieżące trendy i wykazywać elastyczne podejście do kreacji asortymentu. Sprzedawcy mogą cieszyć się łatwością skalowania biznesu bez obaw o zapasy na magazynie czy straty związane z linią produkcyjną. Handel da się prowadzić poprzez własną stronę, sklep w formie abonamentowej czy platformę sprzedażową typu marketplace.

Sky-Shop to serwis znacznie ułatwiający wejście do branży e-commerce w modelu dropshippingowym. Można tam znaleźć nie tylko hurtowników, ale również instrukcje łączenia ich systemów z systemem sprzedażowym i wiele poradników dotyczących m.in. kwestii zwiększania sprzedaży czy customer experience.

Plusy i minusy handlu odzieżą i butami

Plus handlu odzieżą i butami to nigdy niesłabnący popyt. Ludzie cały czas potrzebują ubrań m.in. ze względu na przemijające trendy, niszczenie się ciuchów lub dorastanie dzieci, którym często trzeba uzupełniać garderobę. Można mieć pewność, że zapotrzebowanie na towary tego typu nigdy nie zniknie. Warto śledzić bieżącą modę, aby dopasowywać ofertę do aktualnych potrzeb konsumentów.

Nieustanną potrzebę zakupu nowych ubrań generują także zmieniające się pory roku. Kiedy nastają kolejne okresy, ludzie poszukują albo nowych strojów kąpielowych i sukienek, albo kurtek i szalików. Mnogość dostępnych u hurtowników towarów tworzy zróżnicowany asortyment, który pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

Sprzedaż ubrań e-commerce wiąże się z globalną dostępnością i możliwościami docierania do klientów w całym kraju, a nawet poza nim. To znaczna przewaga sklepów online nad stacjonarnymi, które ograniczają liczbę konsumentów, do których można trafić.

Trzeba zdawać sobie sprawę z dużej konkurencji, jaka panuje na rynku e-commerce. Niemała liczba sklepów utrudnia przebicie się i wyróżnienie na tle innych. Nieustannie zmieniające się trendy wymagają śledzenia na bieżąco i ciągłego aktualizowania asortymentu, by wpisywał się w gusta potencjalnych klientów.

Ubrania i buty często podlegają zwrotom ze względu na kwestie związane z rozmiarem czy jakością. Może to stać się obciążeniem dla sprzedawcy, nawet jeśli sprzedaje w modelu dropshippingu. Okazuje się, że często to właśnie właściciel sklepu przejmuje obowiązek realizacji zwrotów. Jeśli chce się tego uniknąć, należy szukać hurtowników, którzy zajmują się i wysyłką, i zwrotami.

Mimo wielu wyzwań handel odzieżą i obuwiem nadal pozostaje atrakcyjnym sposobem osiągnięcia sukcesu w e-commerce. Trzeba odpowiednio przyłożyć się do planowania działań, zarządzania marką i dopasowywania do zmieniających się warunków rynkowych oraz trendów modowych.

Dlaczego warto zdecydować się na dropshipping?

Dropshipping to dobry wybór dla osób chcących spróbować swoich sił w e-commerce z kilku powodów. Przede wszystkim uruchomienie takiego sklepu jest znacznie prostsze i tańsze od zaczynania wszystkiego na własną rękę. Nie trzeba rozpoczynać swojej produkcji ani wynajmować magazynu. Wystarczy znaleźć odpowiednich hurtowników i załatwić wszystkie formalności online.

Sklep w ramach tego modelu biznesowego jest znacznie tańszy w uruchomieniu, ponieważ nie trzeba inwestować w żadne materiały, pracowników czy utrzymywanie lokali. Nie wymaga się zatem od sprzedawcy dużej poduszki finansowej, ale dzięki efektywnie działającej stronie da się ją dość szybko zbudować.

Sklep w dropshippingu można prowadzić z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowym atutem jest łatwość skalowania biznesu i dopasowywania wielkości czy rodzaju asortymentu do swoich bieżących preferencji. Taka forma sprzedaży niekiedy stanowi główne źródło utrzymania, a niekiedy staje się sposobem na dorabianie do pensji.

Dropshipper nie musi martwić się o nadmiar zapasów, który może prowadzić do strat finansowych. Produkty nadaje się tylko wtedy, gdy klient zamówi dane przedmioty. Mimo tych wszystkich ułatwień trzeba mieć na uwadze, że dropshipping to także wyzwania. Jakie sekrety sukcesu warto znać?

Sekrety sukcesu w dropshippingu odzieży i obuwia

Jednym z obowiązkowych elementów skutecznej sprzedaży ubrań i butów to marketing. Każdy sprzedawca powinien zadbać o content marketing, który bazuje na wysokiej jakości opisach produktów i kategorii czy artykułach ukierunkowanych na działania SEO. Nie można zapominać o prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, które pozwalają na łatwe docieranie do nowych klientów i budowanie relacji ze stałymi konsumentami.

Kolejna ważna kwestia to wybór sprawdzonych, rzetelnych hurtowników. To, jaką jakość reprezentują ich produkty i jak wygląda obsługa klienta, wpływa na opinie o całym sklepie. Trzeba rozważnie dopasowywać producentów, by odbiorcy chcieli wracać do asortymentu i zamawiać towary ponownie.

Niezależnie od tego, czy mieszka się w Katowicach, czy innej części Polski, można zacząć sprzedaż w modelu dropshippingu. Ubrania i obuwie to jedne z najlepszych towarów, po jakie warto sięgnąć.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.