Wiadomości z Katowic

Szkoła w czasach COVID-19, czyli jak przygotować placówkę na nowy rok szkolny

  • Dodano: 2020-09-11 12:00

ECRK Lex to projekt stworzony z inicjatywy pani Elżbiety Linowskiej, która kilka lat temu postanowiła odpowiedzieć na rosnącą potrzebę poszerzania wiedzy z zakresu edukacji i prawa oświatowego. Z tego powodu założona przez nią firma wyspecjalizowała się w organizacji profesjonalnych szkoleń, które w czasach koronawirusa okazują się jeszcze bardziej potrzebne niż wcześniej. Jakiego rodzaju usługi znajdują się w ofercie ECRK Lex?

E-szkolenia, czyli edukacja bez wychodzenia z domu

Przygotowując propozycje kursów online, pani Elżbieta Linowska starała się zwrócić uwagę przede wszystkim na tematy związane z funkcjonowaniem Rad Pedagogicznych, ale nie zapomniała również o Dyrektorach szkół oraz o pracownikach administracyjnych. Z tego powodu szkolenia ECRK dotyczą nie tylko roli nauczycieli w czasach panującej pandemii, ale traktują również o organizacji pracy szkoły pod kątami zarówno administracyjnym, jak i pedagogicznym. Jakie treści poruszane są w trakcie e-kursów proponowanych przez naszą firmę?

Jednym z najpopularniejszych szkoleń ECRK Lex jest Plan nadzoru pedagogicznego 2020/2021. W jego ramach omawiamy wiele kwestii związanych z określaniem działań rozwojowych szkoły oraz kontroli programu pedagogicznego.

Nasza firma przygląda się także trudnej sytuacji uczniów, którzy zmagają się z wieloma przeciwnościami wynikającymi z sytuacji pandemicznej. Chcąc zapewnić dzieciom i młodzieży odpowiednie wsparcie, zorganizowaliśmy specjalne szkolenie dla pracowników szkół, w którego trakcie poruszamy kwestię nauczania zdalnego oraz analizujemy psychologiczne problemy wynikające z obecnych okoliczności.

Szkolenia zamknięte dla członków Rad Pedagogicznych

Szkolenia zamknięte to kolejny projekt powstały z inicjatywy Elżbiety Linowskiej. Tego rodzaju kursy skierowane są wyłącznie do członków Rad Pedagogicznych i skupiają się na tematyce związanej z kluczowymi kompetencjami nauczycielskimi.

Podczas organizowanych przez naszą firmę spotkań edukacyjnych, uczestnicy mają szansę zaznajomić się z regułami ewaluacji zewnętrznej oraz uczą się, w jaki sposób efektywniej pracować z dziećmi i młodzieżą. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się również szkolenia dotyczące zasad BHP, które w czasach COVID-19 pozwalają nam zadbać o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników na co dzień przebywających w szkole.

Szkolenia otwarte, czyli spotkania z ekspertami

Misją pani Elżbiety Linowskiej jest nie tylko poszerzanie wiedzy członków Rad Pedagogicznych, Dyrektorów oraz pracowników administracyjnych w placówkach edukacyjnych, ale również rozpowszechnianie jej wśród wszystkich osób zainteresowanych tematyką prawa oświatowego. Aby zrealizować ten cel,  ECRK Lex regularnie organizuje dostępne dla wszystkich szkolenia otwarte, podczas których zaproszeni goście prezentują najważniejsze kwestie z dziedzin, w których się specjalizują. Kursy odbywają się okresowo we wszystkich województwach w Polsce, w zaplanowanych wcześniej terminach. W czasach pandemii zdarzają się również spotkania online w formie webinaru.

RODO, czyli dbamy o ochronę danych osobowych

Oprócz organizacji profesjonalnych szkoleń z zakresu edukacji i prawa oświatowego nasza firma specjalizuje się również we wdrażaniu dokumentacji RODO w szkołach, placówkach oświatowych oraz komórkach samorządowych w całej Polsce. Wykonywane przez nas audyty i raporty pozwalają na szybką identyfikację niedociągnięć związanych z przetwarzaniem danych oraz wspomagają dostosowanie się do panujących praw i wymagań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.