Wiadomości z Katowic

Tanie loty z Katowic - gdzie szukać biletów?

  • Dodano: 2022-06-07 06:00, aktualizacja: 2022-06-08 07:29

Wybierając się w podróż należy zadbać o każdy szczegół, który może mieć wpływ na komfort, bezpieczeństwo czy koszt całej wyprawy. Mowa tutaj głównie o podróżach samolotem i szukaniu jak najtańszych połączeń lotniczych. Niezależnie od kierunku podróży, warto rozejrzeć się za tanimi lotami, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gdzie szukać tanich biletów z Katowic i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Tanie loty z Katowic - gdzie szukać biletów?

Podróże lotnicze cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Chodzi zarówno o przeloty międzynarodowe, jak i krajowe, które stają się korzystną alternatywą dla podróży samochodem, autokarem czy nawet pociągiem. Krótki czas lotu, niskie ceny, wygoda i bezpieczeństwo - to tylko kilka aspektów, które wpływają na atrakcyjność tego środka komunikacyjnego. Tym bardziej, że obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo ofert, w tym tanich połączeń, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

Tanie loty z Katowic - jak znaleźć najlepsze oferty?

W grę wchodzą między innymi tanie loty z Katowic, gdzie znajduje się jedno z największych i najpopularniejszych lotnisk w Polsce. Trafienie na okazje cenowe, zarówno przy lotach krajowych, jak i zagranicznych, nie jest trudne, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać, aby wyjść na tym korzystnie. Pomocne w tej materii okazują się nowoczesne rozwiązania takie jak przede wszystkim wyszukiwarka eSky.pl, która zapewnia dostęp do oferty wszystkich linii lotniczych. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy więc w jednym miejscu, a do dyspozycji są tysiące lokalizacji na całym świecie. Przy użyciu tej technologii można nie tylko znaleźć, lecz także zarezerwować i kupić tanie bilety lotnicze. Jeśli ktoś nie posiada aktualnie środków na koncie, może skorzystać z zakupu na raty lub odroczonej płatności. Na uwagę zasługuje także MultiLine - eSky.pl, czyli innowacyjne i bezpłatne rozwiązanie, które pozwala na rezerwację lotów łączonych w najlepszych cenach na rynku. 

Gdzie kupić bilety lotnicze z Katowic?

Podróż najlepiej zaplanować odpowiednio wcześnie, a poszukiwaniem biletów zająć się kilka miesięcy przed terminem wylotu. Wielu przewoźników oferujących przelot z Katowic, takich jak m.in. Ryanair, Wizz Air czy LOT, oferuje wówczas bilety w naprawdę atrakcyjnych cenach. Na eSky.pl uzyskujemy dostęp do dużej liczby propozycji, które są jednak ograniczone czasowo, dlatego najlepiej nie zwlekać, tylko od razu zarezerwować bilet. Jeśli chodzi o tanie loty z Katowic do Gdańska i wielu innych lokalizacji można liczyć na spore rabaty i to nie tylko dla stałych klientów, ale też pasażerów, którzy korzystają z usług danego przewoźnika pierwszy raz. 

Podróż z Katowic - w jakim kierunku można lecieć?

Z katowickich Pyrzowic można polecieć tak naprawdę do najdalszych zakątków świata, ale oczywiście trzeba wówczas liczyć się z przesiadkami. Na szczęście, można tak zoptymalizować swoją podróż, że nie będą one uciążliwe. Jeśli jednak zależy nam na bezpośrednich połączeniach, warto wybrać jeden z europejskich kierunków. Wśród najpopularniejszych tras można wymienić: Katowice-Rzym, Katowice-Londyn, Katowice-Paryż, Katowice-Oslo czy Katowice-Bruksela. W większości przypadków ceny biletów do tych lokalizacji zaczynają się już od 100, 200 czy 300 zł w obie strony, co jest świetną opcją m.in. na weekendowy wypad. Dla przykładu na Sardynię polecimy z Katowic za około 300 zł, do Wenecji - 120 zł, do Malagi - 400 zł. Dalsze kierunki takie jak Abu Zabi czy Teneryfa to już koszt rzędu 500-600 zł, ale to wciąż świetna okazja! 

Tanie loty z Katowic - co jeszcze warto wiedzieć? 

Planując podróż trzeba nie tylko zadbać o bilety lotnicze, ale także wiele innych kwestii, w tym rezerwację noclegów, wynajem samochodu, parkingu, a nawet jachtu czy wielu innych atrakcji. Wszystko to dostępne jest za pośrednictwem wyszukiwarek udostępnianych przez serwisy internetowe z lotami, dzięki którym można kompleksowo zorganizować całą wyprawę. Nie można zapomnieć ponadto o ubezpieczeniu turystycznym, które obejmuje szeroki zakres usług, w tym opiekę lekarską. W przypadku konieczności przerwania czy odwołania podróży przydatna okazuje się polisa All Risk.  

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.