Były szef Straży Miejskiej zatrzymany przez CBA
Kazimierz R. oraz inny funkcjonariusz zostali niedawno przesłuchani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego za sprawę sprzed dwóch lat. Dotyczyła Piotra Uszoka.
Chodzi o usunięcie z bazy wykroczenia jakiego miał się dopuścić prezydent Katowic w roku 2016 – parkowania w niedozwolonym miejscu. Kazimierz R. miał zlecić swojemu podwładnemu wykasowanie tych informacji z systemu. Dzięki temu Piotr Uszok nie dostał mandatu.
CBA od ponad roku zajmuje się ta sprawą. Dokonano m.in. przeszukania siedziby Straży Miejskiej. Wiadomo, że funkcjonariusz jest zawieszony w obowiązkach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy. Nikt nie został zatrzymany w areszcie, ale postępowanie trwa.
Sprawę jako pierwsi opisali dziennikarze Gazety Wyborczej.
Tagi:
straż miejska
![Wyłączenia prądu w Katowicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [08.12-13.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/844509.informacja.jpg)

![TOP wydarzenia w regionie – koncerty, spektakle i mikołajkowe atrakcje [05-11.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/Pixa_3.jpg)


![Wyłączenia prądu w Katowicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [10.11-15.11]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/07/973527.informacja.jpg)







Dodaj komentarz