Wiadomości z Katowic

14-letni szachista z Katowic zagra na Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze!

• Dodano: 2024-05-20 09:30

14-letni miłośnik szachów Władysław Pyciński ma przed sobą ogromne wyzwanie. Młody Katowiczanin zagra na Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze. Został powołany do Kadry Narodowej Juniorów!

Nastolatek z wielkim talentem

Władysław już od przedszkola przejawia zainteresowanie szachami. Jego prawdziwa przygoda rozpoczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej, gdy dołączył do zespołu UKS "Pałac Młodzieży Katowice". Odkąd jest członkiem UKS-u wielokrotnie stanął na podium.

Dobra passa nie omija szachisty. W tym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu w kategorii do 14 lat oraz tytuł Mistrza Śląska w szachach klasycznych w kategorii do 15 lat. Dzięki zdobyciu brązowego medalu sportowiec może zagrać w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pradze. Został również powołany jako zawodnik Kadry Narodowej Juniorów.

Szachy jego pasją

Zainteresowanie szachami nie ogranicza się do samej gry. Na co dzień Władek kolekcjonuje i czyta książki o szachach. W ramach treningów rozgrywa setki internetowych partii szachów i rozwiązuje zadania taktyczne. Efektem ćwiczeń było osiągnięcie przez nastolatka wysokiego wyniku w XX International Contest w rozwiązywaniu zadań szachowych. Władek zajął wtedy 7 miejsce, na 216 zawodników! Poza pasją jest uczniem SP nr 11 w Katowicach.