Wiadomości z Katowic

Akcja "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-05 10:00

Sezon motocyklowy w pełni. W trosce o bezpieczeństwo na drogach, katowiccy policjanci przy współpracy ze stowarzyszeniem motocyklowym zorganizowali działania, pn. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Tegoroczną inaugurację akcji przeprowadzono na ul. Kościuszki, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo motocyklistów.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

Od kilku lat działania katowickich policjantów w zakresie bezpieczeństwa motocyklistów wspiera m.in. stowarzyszenie Moto Pistons Górny Śląsk. Podczas prowadzonych akcji mundurowi wraz z motocyklistami uświadamiają kierującym, jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzanych rozmów przypominają kierującym, żeby zachowywali szczególną ostrożność i kulturę jazdy, aby każdy miał równe szanse na drodze. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego, jakimi są pasjonaci jednośladów. Podczas akcji kierujący motocyklami apelowali o częstsze spoglądanie w lusterka boczne pojazdów. Akcja zwraca też uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno „zerknięcie” może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Każdy z zatrzymanych w ramach działań kierowca otrzymał naklejkę z przesłaniem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, którą motocykliści naklejali na tylną szybę samochodu. Kilkadziesiąt kierowców odjechało z hasłem promującym akcję.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach apelują o rozsądną jazdę i wzajemny szacunek na drodze, aby ten sezon był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również