Wiadomości z Katowic

[AKTUALIZACJA] Ewakuacja dworca PKP w Katowicach. 20-latek miał podłożyć bombę!

  • Dodano: 2024-02-22 09:00, aktualizacja: 2024-02-22 11:25

Dziś rano nieznany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy, informując o podłożonej przez siebie bombie na terenie dworca PKP w Katowicach. Przeprowadzono natychmiastową ewakuację. Dworzec jest już otwarty, zgłoszenie było fałszywym alarmem.


[AKTUALIZACJA: 11:00]

Policjanci cały czas pracowali nad tym, aby ustalić tożsamość mężczyzny i go zatrzymać. Kilka minut temu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów referatu ogniwa interwencyjnego katowickiej komendy. Jest to 20-letni mieszkaniec Torunia, który czasowo przebywa na terenie Katowic. Policjanci zabezpieczyli również jego telefon komórkowy. Obecnie z zatrzymanym mężczyzną trwają czynności procesowe.


[AKTUALIZACJA: 10:30]

Zgłoszenie okazało się być fałszywym alarmem. Dworzec PKP jest już otwarty i dostępny dla podróżujących.


Ładunek wybuchowy na dworcu w Katowicach

Dziś, 22 lutego przed godziną 8:00 nieznany mężczyzna zadzwonił na numer 112 i poinformował o tym, że podłożył ładunek wybuchowy na terenie dworca PKP. Ewakuowano cały budynek, ruch pociągów został wstrzymany. Trwają działania służb.

- Każde takie zgłoszenie traktujemy bardzo poważnie. Na miejscu pracują policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z psami wyszkolonymi na wyszukiwanie ładunków wybuchowych - poinformowała podkom. Agnieszka Żyłka - Oficer prasowy KMP Katowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również