Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

AWF sprzedaje teren stadionu - powstaną tam nowe bloki. Mieszkańcy protestują

  • Dodano: 2019-03-14 09:30

Akademia Wychowania Fizycznego uzyskała decyzję środowiskową w sprawie sprzedaży terenu ze stadionem lekkoatletycznym. W ramach sprzeciwu katowiczanie zbierają podpisy pod kolejnym apelem do prezydenta Katowic Marcina Krupy.

AWF chce sprzedać teren - mieszkańcy protestują

Katowicka AWF planuje budowę nowego, pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego na terenie dawnego stadionu Gwardii – ok. 1 km na południe od istniejącego obiektu. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 70 mln zł. Część pieniędzy na ten cel – ok. 30 mln zł – obiecało już Ministerstwo Sportu. Pozostałą kwotę uczelnia planuje pozyskać ze sprzedaży terenu deweloperowi.

Obecne koncepcja zakłada budowę w tym miejscu siedmiu budynków mieszkalnych, każdy z siedmioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną. Przewiduje się 462 mieszkania i miejsca postojowe na ponad 300 samochodów. Wokół budynków znajdzie się też miejsce na trawniki oraz plac zabaw.

Mieszkańcy Katowic – szczególnie sąsiedzi stadionu – nie są zadowoleni z tych planów. Obawiają się pogorszenia jakości powietrza i pogłębienia problemów z dojazdem: do planowanego osiedla dojazd będzie możliwy tylko z ul. Kościuszki oraz z Fiołków, które już teraz często są zakorkowane.

Do prezydenta Katowic trafiła już petycja w tej sprawie

Do prezydenta Katowic Marcina Krupy trafiła już jedna petycja 1607 osób w tej sprawie. Ciągle jednak zbierane są podpisy pod kolejną.

Tak intensywna zabudowa i dojazd do osiedla wąskimi uliczkami (Astrów, Fiołków) całkowicie zburzy spokój okolicy – komentuje radny Katowic i członek PO Łukasz Borkowski, zachęcając do składania podpisów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.