Wiadomości z Katowic

Budowa przedłużenia ul. Mickiewicza: możliwy wjazd w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej

  • Dodano: 2024-01-12 13:45

W poniedziałek 15 stycznia wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Zmiana umożliwi wjazd z ul. Opolskiej w ul. Grundmanna i skręt w prawo. 

Nowe połączenie ulic w Katowicach

Kierowcy chcący skręcić w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej będą musieli przejechać przez fragment jezdni, który bezpośrednio sąsiaduje z wjazdem na plac budowy, a następnie ustąpić pierwszeństwa poruszającym się Grundmanna w kierunku DTŚ. W związku z tym wykonawca prosi o zachowanie szczególnej ostrożności

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań.

Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Budowa przedłużenia ul. Mickiewicza: możliwy wjazd w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również