Wiadomości z Katowic

CITY TRAIL Katowice: w Nowy Rok biegowym krokiem!

  • Dodano: 2020-01-02 11:30

W niedzielę, 5 stycznia, odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Katowice 2019/2020. Na półmetku liderami katowickiej rywalizacji są Oliwier Mutwil i Małgorzata Rencz. Zapisy do niedzielnej imprezy trwają na: www.citytrail.pl.

Oliwier Mutwil ma na koncie już trzy wygrane biegi. Małgorzata Rencz tyko raz była na podium, więc wiele wskazuje na to, że ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cieszyć się będzie inna zawodniczka – po jednej wygranej mają na koncie Sylwia Ślęzak, Agnieszka Gortel-Maciuk i Magdalena Sekuła. Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 404 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 137 uczestników.

Początek roku to dla nas jednocześnie początek drugiej części sezonu 2019/2020. Przed nami łącznie 30 biegów w 10 lokalizacjach, z czego 3 w Katowicach. W aktualnej edycji mamy okazję obserwować nad stawami Janina i Barbara ciekawe występy świetnie zapowiadającego się 20-latniego Oliwiera Mutwila, a także zaciętą rywalizację pań – obecnie szanse na wygraną w kocowej klasyfikacji ma kilka zawodniczek, a to oznacza ogromne emocje do końca sezonu – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL.

Na cykl CITY TRAIL Katowice 2019/2020 składa się sześć imprez (29 września, 3 listopada, 8 grudnia, 5 stycznia, 16 lutego, 15 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad stawami Janina i Barbara na Giszowcu. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (ośrodek „Rybaczówka” – ul. Pszczyńska)
  • godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News


Źródło: TVS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również