Wiadomości z Katowic

Europejskie Targi Talentów w Katowicach rozpoczynają się w następną środę

  • Dodano: 2024-06-04 10:15

Już niebawem, od 12 do 15 czerwca 2024 r., Katowice staną się gospodarzem najważniejszego naukowego wydarzenia tego lata w regionie - EuroScience Open Forum (ESOF). To niezwykła inicjatywa, poświęcona relacjom między nauką a społeczeństwem, organizowana przez Miasto Katowice oraz Konsorcjum Akademickie - Katowice Miasto Nauki, przy udziale 7 śląskich publicznych uczelni.

Dyskusje, seminaria i warsztaty

Europejskie Targi Talentów (EU Talent Fair) będą głównym wydarzeniem towarzyszącym konferencji ESOF. Już 13 czerwca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) odbędą się inspirujące dyskusje, seminaria, warsztaty i prezentacje, które pozwolą zgłębić różnorodne ścieżki kariery w nauce oraz rozwinąć kluczowe kompetencje przyszłości.

Co będzie się działo?

  • w trakcie wydarzenia odbędą się rozmowy o nieoczywistych ścieżkach kariery: uczestnicy i uczestniczki odkryją możliwości rozwoju osobistego, jakie oferuje praca badawcza w sektorze nauki oraz w innych branżach oraz dowiedzą się, jak można z sukcesem kształtować własną ścieżkę naukową.
  • inicjatywa sprzyja rozwojowi unikalnej wiedzy i umiejętności: ponad 40 aktywności składających się na ofertę targów zostało przygotowanych z myślą o doskonaleniu umiejętności niezbędnych do rozwoju kariery w nauce oraz na rynku pracy.
  • targi są okazją do wsłuchania się w głos ekspertów i ekspertek sektora nauki i szkolnictwa wyższego oraz przedstawicieli i przedstawicielek biznesu: osoby uczestniczące będą mogły nawiązać kontakty z inspirującymi osobami ze świata nauki i biznesu, z Polski oraz Europy.
  • w programie wydarzenia przewidziano Strefę Doradztwa Kariery: specjaliści i specjalistki udzielą porad w planowaniu ścieżki zawodowej, będzie można również pozyskać wskazówki dotyczące procesów rekrutacyjnych oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

Udział w targach jest bezpłatny, a językiem wydarzenia jest angielski.

Europejskie Targi Talentów w Katowicach rozpoczynają się w następną środę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również