Wiadomości z Katowic

Grzybki i mocny joint w przesyłce z USA. Psi funkcjonariusz wywąchał środki odurzające!

  • Dodano: 2023-09-27 13:45

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki na terenie sortowni pocztowej w Zabrzu. W akcji mundurowym pomagał pies służbowy Kodi, który wywęszył środki odurzające w paczce nadanej w Stanach Zjednoczonych do Krakowa.

Psi funkcjonariusz zaniechał dostarczenia nielegalnej paczki

Wewnątrz znajdowały się różnego rodzaju środki odurzające, takie jak grzybki oraz susz roślinny zawinięty w bibułkę, tzw. joint. Badania laboratoryjne wykazały w suszonych grzybkach obecność psylocyny – substancji psychotropowej, a w suszu roślinnym obecność substancji THC. Biorąc pod uwagę masę tego jointa może ona stanowić maksymalnie 2 działki/porcje handlowe. Natomiast uwzględniając stężenie THC, wystarczającą do odurzenia się 23 osób. 

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłka pocztowa wraz z zawartością została zatrzymana do sprawy karnej. Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Komentarze (1)    dodaj »

  • BAN

    Jak skategoryzowali jakosć jointa w temacie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również