Wiadomości z Katowic

Jubileusz GKS Katowice: Wielkie święto na Bukowej! Odbędzie się turniej młodzieżowy

  • Dodano: 2024-06-11 10:45

GKS Katowice, jedna z najbardziej znaczących drużyn piłkarskich w regionie, obchodzi w tym roku swoje 60-lecie istnienia. Z tej okazji klub zorganizował wiele wyjątkowych wydarzeń, w tym niezwykły mecz przy Bukowej oraz galę wręczenia jubileuszowych medali. Jednak obchody nie kończą się na tych dwóch wydarzeniach – trwają przez cały rok.

Święto dla Młodej GieKSy: Wielosekcyjna Akademia GKS Katowice

Jubileusz GKS Katowice to także święto dla Wielosekcyjnej Akademii „Młoda GieKSa”. Aby uczcić tę rocznicę, klub postanowił zorganizować wielki turniej drużyn młodzieżowych. Impreza ta ma nie tylko symboliczne znaczenie dla klubu, ale również ma na celu uhonorowanie dziedzictwa GKS-u.

W trosce o to, by turniejowi towarzyszyła szczególna oprawa, GKS Katowice połączył siły ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności. Turniej zyskał imię „Dziewięciu” z Wujka, aby upamiętnić bohaterów strajku górników i pacyfikacji kopalni „Wujek”.

Międzynarodowa Rywalizacja: Zespoły z Czech i Słowacji

W turnieju weźmie udział aż 10 drużyn, w tym zespoły z Czech i Słowacji. Rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2015 i młodsi, w tym także drużyna ze szkoły w Zbydniowie, związana z jednym z górników poległych w „Wujku”.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 i potrwa do godz. 15:00. Zespoły zagrają systemem każdy z każdym, a mecze będą odbywały się na czterech boiskach równolegle. Serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia zmagań młodych piłkarzy na stadionie przy ul. Bukowej.

Jubileusz GKS Katowice: Wielkie święto na Bukowej! Odbędzie się turniej młodzieżowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również