Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka odbiera coraz więcej uprawnień do jazdy za przekroczenie prędkości

  • Dodano: 2020-09-23 08:00, aktualizacja: 2020-09-21 21:30

Praktycznie codziennie policjanci katowickiej drogówki zatrzymują prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Często zdarza się tak, że jednego dni jest to nawet kilka uprawnień do kierowania pojazdami. 

Na kierujących nakładane są wysokie mandaty i punkty karne

Niestety, to nadmierna prędkość, która nie jest dostosowana do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze, jest ciągle jedną z głównych przyczyn najcięższych zdarzeń drogowych. Dlatego też nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Policjanci katowickiej drogówki codziennie dokonują kontroli prędkości nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do jej przekraczania. Do służby angażowane są nie tylko patrole oznakowane, ale również pojazdy nieoznakowane z katowickiej grupy SPEED.

Poniżej prezentujemy nagrania z trzech kontroli, gdzie kierujący rażąco przekroczyli prędkość

W pierwszym przypadku kierujący fiatem, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał samochodem z prędkością 134 km/h,. Drugi ze skontrolowanych w tym dniu kierowców na Drogowej Trasie Średnicowej kierował BMW jadąc 126 km/h. Mężczyzna w chwili pomiaru przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Trzeci z kierujących, który w tym dniu utracił prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości, poruszał się na motocyklu. Mężczyzna jadąc hondą w terenie zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h.

Policjanci katowickiej drogówki apelując o rozwagę i stosowanie się nie tylko do przepisów ruchu drogowego, ale również o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.