Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka podsumowała działania "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2021-02-23 08:00, aktualizacja: 2021-02-23 08:12

Policjanci z katowickiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania, mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach stolicy Śląska.

Liczne policyjne patrole, w ramach akcji „Bezpieczny pieszy”, sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Mundurowi, za pośrednictwem kamer w Ruchomym Stanowisku Dowodzenia, obserwowali zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

W przypadku naruszenia przepisów, natychmiast były informowane patrole rozlokowane w okolicy

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego, zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. Niestety, aż 214 uczestników ruchu drogowego popełniło wykroczenia. Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było wyprzedzanie na lub w rejonie przejść dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przed przejściem, w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu. Aż 27 kierujących dopuściło się właśnie takich wykroczeń. To właśnie one najczęściej prowadzą do najpoważniejszych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Ponadto w trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali 111 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym aż 103 w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego bez uprawnień. W prowadzonych działaniach brali także udział policjanci z wydziału prewencji zajmujący się profilaktyką, którzy wręczali zawieszki do kluczy przypominające o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kolejne działania już wkrótce. Apelujemy o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.