Wiadomości z Katowic

Katowizje po raz czwarty! Miasto znów nagrodzi działaczy społecznych

  • Dodano: 2023-09-08 08:15, aktualizacja: 2023-09-08 08:25

Inwestują, kreują i wdrażają narzędzia oraz rozwiązania mające służyć lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu, a teraz mogą za te działania zostać nagrodzeni! Przed nami czwarta edycja konkursu Katowizje skierowanego do firm z sektora MMŚP prowadzących działalność CSR. W ramach tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać projekty zrealizowane w 2023 roku.

- Jest wiele czynników, dzięki którym miasto może się rozwijać, a jednym z nich jest wspieranie mieszkańców przez lokalne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Posadzenie drzew, zorganizowanie zajęć dla wychowanków domu dziecka, czy też wolontariatu pracowniczego to cenione przykłady CSR. W Katowicach nie brakuje firm, które włączają się w tego typu działania. Chcemy je wyróżnić, dlatego ruszamy z czwartą edycją konkursu Katowizje. Nabór rozpocznie się 15 września i potrwa do 15 października. Czekamy na zgłoszenia! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Czym są "Katowizje"?

Katowizje to projekt zainicjowany przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink, reprezentujący Miasto Katowice. Ma on na celu wyłonić liderów CSR wśród lokalnych mikro, małych i średnich firm, które inwestują, kreują i wdrażają innowacyjne narzędzia i rozwiązania, służące lokalnym społecznościom i środowisku naturalnemu. Konkurs wyróżnia firmy, które tworzą przestrzeń i warunki dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego, pomimo aktualnej, globalnej sytuacji i wyzwań biznesowych z nią związanych.

Zgłoszone firmy mogą otrzymać tytuł firmy społecznie odpowiedzialnej oraz nagrodę finansową Prezydenta Miasta Katowice: I miejsce – 3 000 zł, II miejsce – 2 000 zł, III miejsce – 1 000 zł. Zgłoszone projekty będą oceniane m.in. pod względem użyteczności działania dla mieszkańców Katowic – na ile stanowi odpowiedź na ich realne potrzeby, ekologiczność działania, współpracę z NGO przy realizacji działania oraz czy działanie uwzględnia innowacje technologiczne lub społeczne.

Do udziału w Katowizjach firmy mogą zgłaszać się same. W tegorocznej edycji zgłoszenia firm mogą dokonać również organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy!

- Chcemy docenić przedsiębiorców, dla których CSR nie sprowadza się tylko do jednorazowej akcji. Szukamy firm, które rozumieją, że są częścią społeczności i dlatego chcą ją wspierać. Cieszę się, że takich biznesów jest coraz więcej i że będziemy mogli nagrodzić tych najbardziej zaangażowanych – mówi Monika Bajka, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

W poprzedniej edycji laureatami zostały firmy: Planeta Jublama Sp. z o.o. (Bajka Pana Kleksa) za projekt pn. „Z kulturą za Pan Kleks" oraz  DAXON SOLUTIONS Dagmara Modrzejewska za projekt pn. „Konferencja ITILove".

Katowizje po raz czwarty! Miasto znów nagrodzi działaczy społecznych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również