Wiadomości z Katowic

Kierowcy mogą korzystać już z wyremontowanej jezdni S86 w kierunku Katowic

  • Dodano: 2022-11-15 11:15

W nocy z 14 na 15 listopada drogowcy wprowadzali docelową organizację ruchu na jezdni w kierunku Katowic. Kierowcy dzisiaj rano po raz pierwszy od dłuższego czasu mogli przejechać tą jezdnią bez żadnych utrudnień.

Remont jezdni w kierunku Sosnowca zmierza ku końcowi

Remont jezdni w kierunku Sosnowca również zmierza ku końcowi. 

- Jesteśmy na końcowym etapie remontu jezdni relacji Katowice - Sosnowiec. Prace jeszcze trwają ze względu na wystąpienie w okresie remontu dni z opadami atmosferycznymi, które uniemożliwiły realizację robót asfaltowych. Do 16 listopada (środa) wykonawca będzie układał warstwę ścieralną nawierzchni. Następnie przystąpi do wykonania dylatacji asfaltowych obiektów inżynierskich. Te prace powinny zakończyć się do 19 listopada (sobota) - czytamy na stronie GDDKiA. 

Do wykonania pozostanie już tylko odtworzenie oznakowania poziomego i przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

Udostępnienie drugiej jezdni powinno nastąpić 24 listopada

Remont tego 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 października bieżącego roku. W tym czasie sfrezowano 250 000 m2 starej nawierzchni i ułożono 33 000 ton nowej mieszanki asfaltowo-mineralnej. 

- Nowa nawierzchnia powinna zagwarantować bezawaryjne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się po tej drodze przez kolejnych kilkanaście lat. Wcześniej zabiegi remontowe na S86 wykonywane były w latach 2008 i 2009. Standardem w GDDKiA jest, że na autostradach i drogach ekspresowych planuje się wykonanie zabiegów odświeżających po co najmniej 10 latach. Wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosił 13 i 14 lat - czytamy na stronie GDDKiA. 

Średni dobowy ruch pojazdów na tym odcinku drogi ekspresowej wynosi 112 736 i jest najwyższy w województwie śląskim. Jednym z głównych powodów remontu tej drogi był niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni. Wartość tej inwestycji to 24 mln zł.

Kierowcy mogą korzystać już z wyremontowanej jezdni S86 w kierunku Katowic

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również