Wiadomości z Katowic

Kolejny sukces biegaczy z katowickiej komendy

• Dodano: 2019-05-20 08:15, aktualizacja: 2019-05-17 09:55

W dniu 15 maja br. w Bytomiu odbyły się "V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego".

Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 200 biegaczy, w tym mundurowi oraz cywile. Najszybszą drużyną okazała się być reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którą reprezentowali: asp. szt. Joanna Menżyk, asp. szt. Sylwester Szklorz, mł. asp. Szymon Szociński, sierż. szt. Łukasz Hildebrant oraz st. sierż. Łukasz Oślizło.

W ubiegła środę, w ośrodku „Sport Dolina” w Bytomiu, po raz 5 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W zawodach uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych, emerytowani policjanci oraz cywile. Trasa dla wszystkich uczestników miała dystans 9 km, w tym przebiegała przez malowniczy rezerwat przyrody Segiet. Po raz kolejny sierżant Łukasz Oślizło okazał się bezkonkurencyjny i stanął na najwyższym miejscu podium, pobijając przy tym własny rekord trasy o ponad 60 sekund. Ponadto sierż. szt. Łukasz Hildebrant linię mety przekroczył jako trzeci i dzięki temu dwóch reprezentantów katowickiej komendy stanęło na podium w kategorii męskiej. Dobry wynik również osiągnęła nasza koleżanka asp. szt. Joanna Menżyk, która w swojej kategorii wywalczyła srebrny medal. Dzięki dobrym wynikom naszych zawodników, katowiccy biegacze zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!