Wiadomości z Katowic

Korowód studentów przeszedł przez Katowice. Juwenalia czas zacząć [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-05-21 14:45

Kolorowy tłum żaków przeszedł przez centrum Katowic, inaugurując tym samym Juwenalia Śląskie 2024. Mamy zdjęcia i znamy program tegorocznej imprezy.

Korowód Studentów przeszedł przez miasto

Kilka tysięcy studentów i studentek przeszło ulicami Katowic. Korowód rozpoczęto od zbiórki pod budynkiem “F” Uniwersytetu Ekonomicznego, następnie dołączyli adepci AWF i Politechniki, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a na Bankowej - Śląskiego. Wspólnie, w rytmie muzyki i wesołych okrzyków, przeszli do Parku Powstańców Śląskich. Tam, na scenie, wręczono symboliczne klucze do miasta i zainaugurowano kolejną edycję Juwenaliów.

Coroczne święto wszystkich studentek i studentów Śląska, współtworzone przez samorządy studenckie z regionu, ma długą i bogatą historię, której korzenie sięgają pierwszej połowy lat 90. Juwenalia Śląskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośniczek i miłośników spontanicznej, beztroskiej, studenckiej zabawy, której towarzyszą koncerty najlepszych polskich artystów. - czytamy na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

Program Juwenaliów Śląskich 2024

Dziś przez miasto przeszedł Korowód, 22.05.2024 organizatorzy zapraszają na “before” w Klubie Pomarańcza., czyli imprezę ALFA DELTA PI – Oficjalne Before Party.

Czwartek, piątek i sobota to dni koncertowe, będzie dość głośno aż do późnych godzin wieczornych. 

W czwartek, 23.05. na głównej scenie zagrają kolejno: Bletka, Vito Bambino, Bryska, Mery Spolsky.  Na Garden Party Stage od 20 pojawią się Speed Dating Club.

W piątek na głównej scenie zagrają: Janusz Walczuk, Inee (20:00), Opał i Guzior i Chivas. Na Garden Party Stage od 20 pojawią się Bahsick, Ana Nettle i Warfi. 

W sobotę na głównej scenie pojawią się: Hubert, Lodrofon, The Dumplings, Gibbs i Yann. Na Garden Party Stage od 20 pojawią się Zuzaok, Bubblegun oraz K!LLX.


Ceny karnetów: da studentów: 105 PLN, dla reszty świata: 149 PLN
Ceny biletów jednodniowych: dla studentów: 59 PLN, dla reszty świata: 79 PLN


 
 

Korowód studentów przeszedł przez Katowice. Juwenalia czas zacząć [FOTORELACJA]

Komentarze (1)    dodaj »

  • Krystian

    Aż się łezka w oku kręci, na wspomnienia o korowodach sprzed lat :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również