Wiadomości z Katowic

"Marsz równości" 7 września ponownie przejdzie ulicami Katowic

  • Dodano: 2019-07-22 09:45

7 września po raz trzeci ulicami Katowic przejdzie Marsz Równości. W tym roku marsz odbędzie się pod hasłem: "Mniej złości, więcej miłości:. Sam przemarsz ma być w tym roku głównym punktem programu, któremu mają towarzyszyć inne wydarzenia.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku "Marsz Równości" będzie de facto kilkudniową imprezą, podczas której uczestników czekają "pokazy filmowe, konferencje, wystawy, występy i spotkania."

Marsz Równości to impreza organizowana przez środowiska LGTB w różnych częściach Polski, która nieustannie budzi sporo kontrowersji. Z jednej strony jej organizatorzy i uczestnicy domagają się równych praw i szacunku, z drugiej strony robią to manifestując swoją orientację seksualną na ulicy, często przy tym kpiąc i profanując wartości tych, którzy z tym marszem się nie utożsamiają.

Również głośnym echem w całej Polsce odbiły się wydarzenia  z Białegostoku, gdzie w tym roku w kontrze do "Marszu Równości" manifestowali między innymi kibice różnych klubów piłkarskich. Niestety, nie obyło się tam bez agresji, prowokacji.

Miejmy nadzieję, że w Katowicach drugi weekend września będzie jednak spokojniejszy.

A jak Marsz Równości wyglądał w zeszłym roku? Zobacz zdjęcia.

"Marsz równości" 7 września ponownie przejdzie ulicami Katowic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.