Wiadomości z Katowic

Młodzież z "Kopernika" stanęła przed wyborem

  • Dodano: 2019-03-28 09:30

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Katowicach policjanci Wydziału Prewencji przeprowadzili zajęcia w ramach kampanii „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”.

O konsekwencjach podejmowanych decyzji i dokonywanych wyborów

Zajęcia adresowane były do uczniów szkół ponadpodstawowych, a ich tematyka dotyczyła konsekwencji podejmowanych decyzji i dokonywanych wyborów.

Projekt pod tytułem „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj” jest realizowany na terenie województwa śląskiego już blisko od 4 lat. Jest on wynikiem współpracy śląskiej Policji, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej woj. śląskiego oraz Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego „Metis” w Katowicach. Jedną z inicjatyw podejmowaną w ramach tego projektu są spotkania z młodzieżą, podczas których prowadzący rozmawia z młodymi ludźmi na temat decyzji, podejmowanych w życiu oraz konsekwencji wiążących się z dokonanym wyborem. Zajęcia prowadzony są w sposób aktywizujący uczestników spotkania, a nie są tylko wykładem prowadzącego. Po raz kolejny tego typu zajęcia zostały przeprowadzone w katowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

Zajęcia przeprowadził ich autor – nadkom. Paweł Warchoł z Zespołu Profilaktyki katowickiej Komendy. Podczas zajęć młodzież miała okazję zmierzyć się z mitami i stereotypami dotyczącymi używania środków psychoaktywnych, poznać mechanizmy towarzyszące dokonywania wyborów, a także usłyszeć wyjaśnień i argumentów dotyczących zaprezentowanych mitów. Zajęcia i sposób ich realizacji cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozytywną oceną, a uczniowie biorący w nich udział z dużym bardzo aktywnie w nich uczestniczyli. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, jesteśmy przekonani że to nie ostatnie tego typu zajęcia realizowane w katowickim „Koperniku”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.