Wiadomości z Katowic

Park Zadole bez wycinki drzew – skatepark w granicach istniejącej infrastruktury

  • Dodano: 2024-11-04 10:30

Zadaszony skatepark w Parku Zadole będzie miał o 60% mniejszą powierzchnię niż początkowo planowano. Inwestycja, która początkowo zakładała rozbudowę obiektu do 5000 m², została ograniczona do 2000 m², aby odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców oraz uwzględnić rozmowy z użytkownikami parku. Decyzję o korekcie projektu podjął prezydent Marcin Krupa, kierując się oczekiwaniami społeczności lokalnej i chcąc pogodzić potrzeby skaterów z wymogami zachowania zieleni oraz istniejących terenów rekreacyjnych, takich jak korty tenisowe.

Zadaszenie skateparku w Parku Zadole – projekt zmniejszony o 60%

Park Zadole to jedno z kluczowych miejsc rekreacyjnych w Katowicach, oferujące bogatą infrastrukturę, w tym nowoczesny kompleks basenowy, plac zabaw oraz tężnię solankową zrealizowaną w ramach budżetu obywatelskiego. W okolicy znajduje się również kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Ze względu na popularność parku decyzja o budowie zadaszenia skateparku została dostosowana tak, by nie ingerować w istniejące obszary zielone oraz korty tenisowe, a także uniknąć wycinki drzew.

Planowany obiekt otrzyma dodatkowe połączenie drogą techniczną, dostępną jedynie dla służb ratunkowych oraz miejskich, takich jak Zakład Zieleni Miejskiej i MZUiM. Infrastruktura ta ma zwiększyć bezpieczeństwo zarówno użytkowników skateparku, jak i całego parku.

Modernizacja amfiteatru i nowe atrakcje w Parku Zadole

Trwają również prace modernizacyjne w Parku Zadole, które realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego. Roboty obejmują m.in. wymianę siedzisk widowni amfiteatru na wykonane z deski kompozytowej oraz wymianę części nawierzchni widowni. Dodatkowo park zostanie wzbogacony o nowe stojaki rowerowe, kosze, ławki z podłokietnikami oraz urządzenia tzw. ścieżki zdrowia, takie jak mostek linowy, siatka wspinaczkowa, drążki do przewrotów, płotki do przeskoków i równoważnia obrotowa. Prace modernizacyjne mają zakończyć się do końca grudnia, a ich koszt wyniesie około 470 tysięcy złotych.

„Okrąglak” pozostanie do rozpoczęcia inwestycji – miasto analizuje alternatywy

W związku z rozmowami z właścicielami „Okrąglaka”, miasto utrzymało możliwość funkcjonowania obiektu do czasu rozpoczęcia inwestycji. Miasto planuje również analizę alternatywnych lokalizacji pod dzierżawę na cele gastronomiczne, które mogłyby zaspokoić potrzeby biznesowe właścicieli oraz zyskać akceptację mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również