Wiadomości z Katowic

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

  • Dodano: 2018-03-02 11:45

To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Wczoraj w Katowicach doszło do obywatelskiego zatrzymania. Świadek zareagował i uniemożliwił jazdę kierowcy fiata, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości, kierowca chciał wręczyć policjantom ponad 3 tysiące złotych łapówki. Za próbę skorumpowania policjantów grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Wczoraj kilka minut po 17.00, policjanci z Katowic zostali powiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadka. Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc drogą nr 86 od strony Sosnowca zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę fiata. Zmieniał on pasy ruchu bez kierunkowskazów, najeżdżał na krawężniki, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Świadek jechał cały czas za nim, a gdy kierowca zatrzymał auto, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policjantów. Mundurowi z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas wykonywania czynności w komendzie, mężczyzna wyciągnął z kieszeni plik banknotów i włożył policjantowi do otwartego notatnika, aby ci „zapomnieli o sprawie”. Stróż prawa poinformował o sytuacji oficera dyżurnego. Okazało się, że nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom 3.650 złotych. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu, ale również za próbę przekupstwa. Grozi mu do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Świadkowi bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Pana postępowanie w sytuacji, kiedy pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Panu pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również