Wiadomości z Katowic

Podsumowanie kwietnia w Katowicach! TOP 5 najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2021-05-01 08:30, aktualizacja: 2021-04-30 15:53

Co działo się w Katowicach w kwietniu? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości.


ZTM: Od 19 kwietnia zmiany cen biletów

Ogromne poruszenie wśród mieszkańców naszego miasta wzbudziła informacja o podwyżce cen biletów autobusowych i tramwajowych. 

Nowa taryfa zaczęła obowiązywać 19 kwietnia. Najtańszy bilet papierowy kosztuje obecnie 4 zł, a nie jak dotychczas 3,4 zł. Droższy jest także jednorazowy bilet elektroniczny. Jednak oprócz zmian w cenniku wprowadzone zostały nowości dla pasażerów, m.in. specjalny bilet na czas pandemii oraz nowe bilety długookresowe.

Dowiedz się więcej:


Monopoly Katowice - konkurs adresowany do młodych Katowiczan

​16 marca Pan Monopoly przyjechał do Katowic i uroczyście ogłosił, że miasto doczeka się własnej edycji tej kultowej gry.

Choć miejsca, które znajdą się na planszy jeszcze przez chwilę owiane będą tajemnicą, wiemy już, że na pewno znajdzie się na niej Spodek oraz... ta z katowickich szkół, której uczniowie wykażą się największą kreatywnością! Ruszył właśnie konkurs adresowany do młodych Katowiczan, w którym głównymi nagrodami dla zwycięskich placówek są miejsce na planszy, karta szansy i zestawy gier! 

Dowiedz się więcej:Podczas majówki w Parku Śląskim uruchomiony zostanie mobilny punkt szczepień

Premier Mateusz Morawiecki i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk ogłosili na konferencji prasowej, że w długi majowy weekend w miastach wojewódzkich będą działać mobilne punkty szczepień przeciwko Covid-19. Każdy, kto ma wystawione e-skierowanie, będzie mógł tam przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson bez wcześniejszego umawiania się. 

Od 1 do 3 maja w mobilny punkt szczepień stanie w Chorzowie - w specjalnie postawionym kontenerze przed Halą Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim.

Dowiedz się więcej:


W Katowicach działa maszyna do zamiany monet

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Katowicach informuje o udostępnieniu klientom samoobsługowej maszyny do zamiany bilonu na większe nominały.

Za pomocą nowego urządzenia klienci mogą łatwo i szybko zamienić drobny bilon – samodzielnie wpłacając zmieszane duże ilości polskich monet o nominałach od 1 gr do 5 zł, uzyskują potwierdzenie w postaci wydruku. Na jego podstawie w kasie NBP jest wypłacana równowartość przyjętych monet.

Z urządzenia można korzystać w godzinach pracy Oddziału Okręgowego NBP w Katowicach przy ulicy Bankowej 1.

Dowiedz się więcej:Mobilny punkt szczepień w Katowicach

Z myślą o osobach, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego, stworzono mobilny punkt szczepień.

Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia.

Na terenie Katowic szczepienia wyjazdowe realizuje Szpital Murcki Sp. z o.o. mieszczący się przy ul. Sokołowskiego 2 w Katowicach.

Dowiedz się więcej:

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.