Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Policjanci z Katowic rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie nad wodą

  • Dodano: 2019-06-14 09:15

Letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą, jednak nie możemy zapomnieć że podczas relaksu należy pamiętać również o bezpieczeństwie.

Policjanci podczas festynów rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Katowiccy policjanci podczas wizyty na festynach rodzinnych zorganizowanych z okazji Dni Wełnowca - Józefowca oraz Dni Brynowa i Starej Ligoty rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie również tym nad wodą. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, przygotowano konkursy z zagadkami Sznupka oraz konkurs plastyczny którego tematem było bezpieczeństwa nad wodą.

W minioną sobotę katowiccy policjanci odwiedzili ze swoim stoiskiem  festyn rodzinny z okazji Dni Wełnowca - Józefowca, zorganizowany przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 11 pod przewodnictwem Marioli Para - Hewing oraz festyn rodzinny z okazji Dni Brynowa i Starej Ligoty, zorganizowany przez Radnego Miasta Katowice Borysa Pronobisa. Podczas wymienionych imprez rodzinnych, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy wraz z dzielnicowymi asp. Rafałem Koszykiem z Komisariatu Policji II w Katowicach oraz asp. Arturem Terbertem i st. sierż. Mateuszem Chlebkiem Komisariatu Policji III w Katowicach, zorganizowali stanowiska profilaktyczne, na których mieszkańcy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie w swojej dzielnicy oraz o bezpieczeństwie nad wodą.

Festyny zabezpieczali również mundurowi z patrolu rowerowego

W trakcie festynu policjanci przygotowali wiele atrakcji dla dzieci takie jak Sznupkowe zagadki o bezpieczeństwie, konkurs plastyczny z wiedzy o znakach jakie można spotkać przy akwenach wodnych. Dodatkowo uczestnikom festynów mundurowi zaprezentowali policyjne radiowozy i rowery jakimi dysponuje katowicka komenda. Dużą atrakcją dla najmłodszych była możliwość przywitania się i przytulenia policyjnej maskotki Sznupka. Chętnych do konkursu plastycznego nie zabrakło, prace przedstawiały znaki m.in.: zakazu kąpieli czy skoków do wody, informujące o strzeżonej plaży czy punkcie medycznym oraz ostrzegające przed nagłymi uskokami czy niebezpieczną głębokością wody. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami Sznupka, odblaskami i kolorowankami o tematyce bezpieczeństwa. Ponadto wręczono uczestnikom książki „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz broszury „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Powyższe działania wpisują się w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.