Wiadomości z Katowic

Prace katowiczanina wystawione w galerii sztuki w Paryżu!

  • Dodano: 2021-11-15 07:45, aktualizacja: 2021-11-15 07:55

Zarówno Katowice, jak i cała Polska mają powód do dumy – prace śląskiego architekta, Roberta Koniecznego, wystawiono w Galérie D'architecture w Paryżu.

Katowiczanin w Paryżu

Od 9 listopada w paryskiej Galérie D'architecture, można podziwiać wystawę poświęconą realizacjom pracowni KWK PROMES, należącej do słynnego katowickiego architekta, Roberta Koniecznego. Jego prace znane są na całym świecie – teraz Ślązak podbija swoimi projektami stolicę Francji. Jego pracownia jest pierwszą, która została zaproszona do Pavillon de l’Arsenal. Otwarcie wystawy uświetnił wykład Roberta Koniecznego na temat architektury, a także obecność Gian’a Maurizio - dyrektora Galerii, Jean-Philippe’a Hugron z magazynu Architecture d’Aujourd’hui i prezydenta Katowic Marcina Krupy.

Wystawa będzie dostępna do 15 stycznia i zakończy się finisażem.

Coraz bardziej znany

Architekt z Katowic zyskuje sobie coraz większą sławę w Europie i na świecie. Na otwarciu paryskiej wystawy prac Koniecznego podkreślono, że polska architektura współczesna we Francji jest praktycznie nieznana we Francji. Teraz, gdy realizacje katowickiej pracowni można podziwiać w Galérie D'architecture, z pewnością ulegnie to zmianie. Katowice mają się czym pochwalić – na terenie miasta działa wielu ekspertów w różnych dziedzinach, którzy odnoszą sukcesy na skalę światową, co stale podkreśla prezydent miasta, Marcin Krupa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również