Wiadomości z Katowic

Punkt szczepień w MCK w Katowicach od wtorku będzie działał w Muzeum Śląskim

  • Dodano: 2021-06-15 06:45, aktualizacja: 2021-06-15 06:55

Punkt szczepień, działający od kilku miesięcy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, od wtorku będzie działał w jednym z budynków pobliskiego Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Osoby zapisane na szczepienia do tego punktu nie muszą się martwić, dostaną SMS z informacją o zmianie – zapewniła w poniedziałek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Z końcem maja działalność zakończył również działający w MCK szpital tymczasowy. Od lipca obiekt ma stopniowo wracać do normalnej działalności. Do końca roku w rezerwie ma pozostać drugi ze śląskich szpitali tymczasowych – w Pyrzowicach.

Liczba dawek szczepionki przeciw COVID-19, podanej dotąd mieszkańcom woj. śląskiego, zbliża się do 3 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad milion mieszkańców. Jedną dawką jest zaszczepione 41,53 proc. populacji województwa, a dwiema – 23,76 proc.

Szczepienia w mobilnych punktach, bez konieczności wcześniejszego zapisu, odbywały się w weekend w Szczyrku i w Raciborzu.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W Szczyrku podano 240 z 300 przygotowanych dawek, a w Raciborzu – 385 na 500 przygotowanych. Widać, że jest zapotrzebowanie na taką formułę szczepień, przy okazji różnych imprez i wydarzeń – powiedziała PAP Alina Kucharzewska.

W kolejny weekend mobilne punkty mają zawitać do Ustronia i w okolice Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.