Wiadomości z Katowic

Seryjny włamywacz na rowerze

  • Dodano: 2018-04-25 09:45

Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali seryjnego włamywacza samochodowego. Sprawca działał zawsze w ten sam sposób. Podjeżdżał na rowerze do samochodu, wybijał szybę i z wnętrza auta kradł wszystko co było w zasięgu jego wzroku. 31-latek usłyszał 15 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Od stycznia do kwietnia br. w dzielnicy Śródmieście, Centrum oraz Bogucice dochodziło do kradzieży z włamanie do samochodów. Sprawca za każdym razem działał w ten sam sposób. Poruszał się na rowerze, wybijał szybę w zaparkowanym samochodzie i kradł z wnętrza wszystko co było w zasięgu jego wzroku m.in. pozostawione torby, odzież, sprzęt elektroniczny, kosmetyki, a następnie oddalał się na jednośladzie.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatów na terenie których dochodziło do tego typu przestępstw. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Katowicach wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami. Dalsze czynności operacyjne stróżów prawa wskazały już na konkretną osobę. Kilka dni temu policjanci z "jedynki" zatrzymali włamywacza. Jest to 31-letni mieszkaniec Katowic. Trafił on do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwiolił na przedstwienie mężczyznie 15 zarzutów kradzieży z włamaniem. 31-latek przyznał się do nich i poddał dobowolnie karze. Mężczyzna jest znany katowickim policjantom, wcześniej karany za przestępstwa podobne. Teraz kryminalni sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również