Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

SprzątaMy Dzielnice - mieszkańcy Katowic z dzielnicowym sprzątali las

  • Dodano: 2019-06-06 09:15

W dniu 1 czerwca br. odbyło się wielkie sprzątanie „Lasu Panewnickiego” w ramach projektu „SprzątaMy Dzielnice” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta Katowice.

Mieszkańców Ligoty i Panewnik w sprzątaniu malowniczych terenów leśnych wspierał dzielnicowy z katowickiej „Trójki” asp. Arkadiusz Olejniczak.

W dniu 1 czerwca br. inicjatywą Stowarzyszenia Wolnej Herbaty i Urzędu Miasta Katowice w ramach projektu „SprzątaMy Dzielnice” odbyło się wielkie sprzątanie „Lasu Panewnickiego”. W wydarzeniu brał udział również dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Katowicach asp. Arkadiusz Olejniczak. Dzielnicowy wraz z mieszkańcami i katowickimi samorządowcami sprzątał teren przy drogach leśnych jak również miejsca gdzie mieszkańcy organizują ogniska zostawiając na miejscu butelki i inne przedmioty. Podczas sprzątania usunięto z teremu leśnego dziesiątki zużytych opon samochodowych, części samochodowe takie jak np. zderzaki, zbiorniki paliwa, karnisty a także wiele innych rzeczy, które udało się znaleźć w lesie a być tam nie powinny. Oczywiście wśród odnalezionych śmieci najwięcej znaleziono butelek szklanych i plastikowych.

Ponadto spotkanie z tak liczną grupą osób było doskonałą okazja do przybliżenia zainteresowanym zasad działania aplikacji „Moja Komenda” lub też zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy by móc cieszyć się niesamowitym urokiem „Lasu Panewnickiego” jak i innych katowickich terenów leśnych, dbajmy o ich porządek! Nie zostawiajmy po sobie niechlubnej pamiątki z odwiedzin, jaką są śmieci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.